Reklama

Poznajcie Scampa - najbrzydszego psa świata

Scamp dog-happy
© Youtube

Kilka dni temu Scamp zdobył mało zaszczytny tytuł najbrzydszego psa na świecie. Choć konkurs może budzić kontrowersje, to wygrana czworonoga pomoże innym zwierzętom w potrzebie. 

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 26.06.2019, 18:13, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:57

Konkurs jedyny w swoim rodzaju

Ten nietypowy konkurs odbył się w Petalumie w stanie Kalifornia. W rywalizacji o tytuł “najbrzydszego psa świata” wzięło udział 19 psów. Scamp pokonał wszystkich swoich konkurentów i tym samym odebrał tytuł zeszłorocznej finalistce, buldożce angielskiej, Zsa Zsa. 

Właścicielka Scampa wygrała również 1500 dolarów i podróż do Nowego Jorku, gdzie wraz ze swoimi czworonogiem weźmie udział w programie telewizyjnym. Na tym jednak nie koniec. Kolejne 1500 dolarów zostanie przekazanych na pomoc potrzebującym zwierzętom. 

Uratowany cudem

Błąkającego się po ulicach Scampa w 2014 roku uratowała organizacja Petfinder. Następnie pies został adoptowany przez swoją obecną właścicielkę, Darlene Wright. 

"Scamp, co prawda jest brzydki, za to nadrabia osobowością" - powiedziała Darlene. 

Konkurs jest organizowany w Kalifornii od ponad 10 lat. Organizatorzy podkreślają, że celem imprezy jest zachęcenie do adopcji i zwrócenie uwagi na problem bezdomności zwierząt.  

Poznajcie Scampa i jego konkurentów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Justin Sullivan (@sullyfoto) on