Reklama

Kobieta myśli, że jej sąsiadka ma psa. Pewnego dnia wygląda przez okno i nie wierzy własnym oczom!

WYglądający z okna niedźwiedź. dog-wow
© Facebook @Ida Shareena

Jeśli nie jesteście na bieżąco z malezyjską muzyką popularną, to pewnie jeszcze nie znacie piosenkarki Yasiny. Dalczego więc czytacie o niej na portalu o zwierzętach domowych?

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 29.06.2019, 19:32, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:54

Zarith Sofia Yasin to znana w Malezji piosenkarka i osobowość telewizyjna. Ostatnio stała się sławna również w innych częściach świata, bowiem została aresztowana po tym, jak "pomyliła" niedźwiedzia z psem.

Niesamowity „pies”

Sąsiedzi piosenkarki myśleli, że mieszka z nią pies, do czasu, aż czworonóg pokazał się w oknie. Pewnego ranka jedna z sąsiadek omal nie spadła z krzesła, kiedy w oknie Yasiny zobaczyła domniemanego psa, czyli… niedźwiedzia! Natychmiast zaczęła filmować, w razie gdyby później znajomi nie chcieli jej uwierzyć, i zamieściła nagranie w mediach społecznościowych. Oczywiście filmik obiegł już cały świat. Nie ominął również komendy policji…

Okazało się, że zwierzę, które Yasina trzymała w domu to niedźwiedź malajski (zwany również słonecznym), który jest zagrożony wyginięciem. Rzecz jasna, nie można go trzymać w domu. Jak tłumaczy Yasina kilka tygodni temu zobaczyła małego zwierzaka przy drodze i postanowiła go zabrać, żeby się nim zaopiekować. Rzekomo dopiero po kilku dniach zorientowała się, że to nie pies.

Piosenkarka usłyszała zarzuty

W piątek 7 czerwca do jej domu przyjechała policja oraz malezyjski departament zajmujący się ochroną dzikiej przyrody. Yasina została aresztowana pod zarzutem trzymania zagrożonego zwierzęcia z zamiarem jego sprzedaży. Później piosenkarka wyjaśniała w lokalnych mediach, że nie miała zamiaru wykorzystywać zwierzęcia, ale go uratować. Dała mu nawet imię Bruno.

Bruno ma około pół roku i jest cały i zdrowy. Obecnie znajduje się w ośrodku zajmującym się ratowaniem dzikich zwierząt.

 

Poor bear! Perhaps hungry and crying out for help ?

Posted by Ida Shareena on Thursday, June 6, 2019