Reklama

piwnica/Gold Picture
© Shutterstock

Chcesz się pozbyć wilgoci i nieprzyjemnego zapachu z piwnicy? Wypróbuj tej prosty trick

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

Denerwuje cię wilgoć i zapach stęchlizny w piwnicy? Wypróbuj ten prosty sposób.

Silikonowy, koci żwirek rewelacyjnie absorbuje wilgoć i pochłania nieprzyjemne zapachy. Jeśli jesteś właścicielem Mruczka, wykorzystaj żwirek nie tylko do kuwety.

W ten sposób pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu z szafy, spiżarni czy piwnicy.

Domowy pochłaniacz wilgoci

Przy użyciu kociego żwirku można szybko wykonać domowy pochłaniacz wilgoci. Wszystko, czego potrzebujesz, to silikonowy żwirek i kawałek materiału - może być woreczek, a nawet nieużywana skarpetka.

Wsyp do niej żwirek i włóż między półki pomieszczenia, z którego chcesz się pozbyć wilgoci. Najważniejsze jest, aby szczelnie zamknąć materiał. Żwirek nie może się z niego wysypywać.

Wymień od czasu, do czasu

Żwirkowy pochłaniacz wilgoci jest tani, a jego stosowanie całkowicie bezpieczne. Pamiętaj tylko, aby raz na jakiś czas wymienić zawartość materiałowego woreczka, czy skarpetki.

Silikonowy żwirek świetnie sprawdzi się nie tylko w piwnicy czy spiżarni, ale również do zabezpieczenia ubrań chowanych do szaf w oczekiwaniu na kolejny sezon. Wrzuć go między ubrania, a unikniesz wilgoci, pleśni i nieprzyjemnego zapachu.

Saszetkę ze żwirkiem można również wykorzystać w łazience, samochodzie, czy innych miejscach, gdzie występuje problem z nadmierną wilgocią. To prosty, tani i skuteczny trick!

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?