Reklama

Kot i przedmiot, który połknął

Trudno w to uwierzyć

© Facebook / Tierheim Bergheim

Kot pogryzł aparat słuchowy: reakcja rodziny jest okrutna

Przez Iza Markowska

Opublikowano

Ciekawość i łakomstwo kosztowały tego biedaka dom. 

Na swoim koncie na Facebooku schronisko w Bergheim w Nadrenii Północnej-Westfalii w Niemczech podzieliło się ze swoimi fanami "tajemniczym" zdjęciem.

Na zamieszczonym zdjęciu widać czerwony, zniszczony przedmiot - ewidentnie został przeżuty. Jedyna wskazówka: ta rzecz została usunięta z żołądka kota.

Ciekawość zabiła kota

Znany pisarz Stephen King napisał w jednej ze swoich książek zdanie zaczynające się od słów: Ciekawość zabiła kota, które weszło do języka potocznego. W tym przypadku na szczęście nie zabiła, ale pozbawiła go domu.

Siedem godzin po zamieszczeniu zdjęcia schronisko przerwało milczenie i udzieliło odpowiedzi, która zszokowała internautów. Czerwony przedmiot to aparat słuchowy, który "wylądował" w żołądku kota. Najwidoczniej postanowił zrobić sobie z niego zabawkę, "upolować" i zjeść. Ale ta przykra historia niestety się na tym nie kończy:

„Po połknięciu zwierzak miał dolegliwości żołądkowe, a na dodatek stracił dom!". Niestety, nie było szans, aby w bezpieczny sposób usunąć aparat z żołądka zwierzęcia. Potrzebna była operacja, za którą opiekunowie nie mogli zapłacić."

Właściciele nie byli w stanie lub nie chcieli zapłacić za operację ratującą życie kota i przekazali go do kliniki w schronisku.

Pilny apel

Oczywiście wolontariusze nie zrezygnowali z ratowania życia kota i pokryli koszty operacji. Zabieg przebiegł pomyślnie, a dla kocurka poszukiwany jest nowy dom.

Na koniec schronisko w Bergheim wystosowało apel:
"Drodzy przyjaciele, będziemy to powtarzać w nieskończoność: przemyślcie dokładnie wszystko, zanim adoptujecie zwierzaka. Odpowiedzialność za zwierzę oznacza również zakup polisy ubezpieczeniowej lub dysponowanie środkami potrzebnymi na jego leczenie".

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?