Reklama

Australia: Kot zostawił swoim opiekunom pod choinką przerażającą niespodziankę

choinka i kot cat-wow © Darling Downs Snake Catchers/Facebook

W końcu nadeszły Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi rozpakowywanie prezentów. Nie każdy jednak ucieszył się z tego, co znalazł pod choinką…

Przez Aleksandra Kupras

Opublikowano , aktualizacja dnia

Rodzina mieszkająca w australijskim miasteczku Darling Downs, przeżyła szok, gdy zobaczyła, co ich kot zostawił wśród świątecznych podarunków. 

Niecodzienny prezent

Ten świąteczny dzień mógł zakończyć się tragedią. Gdy pewna rodzina chciała zabrać się za rozpakowanie upominków, nie spodziewała się, że za chwilę czekają ich chwile grozy.

Otóż ich kot postanowił sprawić im niecodzienny, i zdecydowanie niebezpieczny, prezent. W położonych pod choinka paczkach z prezentami, znalazł się bowiem 60-centymetrowy wąż! 

 

Jego jad jest niebezpieczny dla ludzi

Kot znalazł węża w trakcie swoich łowów. Schwycił gada i postanowił, że będzie to idealny prezent dla jego opiekunów.

Podarunek wywołał jednak niemałą panikę wśród domowników. Skontaktowali się oni z lokalnym łapaczem dzikich zwierząt, Gunterem Glaserem, który pomógł im pozbyć się nieproszonego gościa. 

 

UNEXPECTANT CHRISTMAS PRESENT ........................... Call to Hampton for a small Red Bellied Black, which the cat brought in to the house. Still cute at this size..........Aye?

Posted by Darling Downs Snake Catchers 24/7 on Monday, December 19, 2022

Gada bezpiecznie przetransportowano do jego naturalnego środowiska. Na szczęście zwierzę nie zdołało nikogo ukąsić. Jak się okazało był to brązowy wąż wschodni.

Chociaż w Australii nie odnotowano zgonów z powodu ukąszenia przedstawiciela tego gatunku, uważany jest on za bardzo jadowity i niebezpieczny dla ludzi. Ukąszenie może spowodować takie objawy jak nudności, bóle głowy i brzucha, wymioty, biegunkę, potliwość, ogólne osłabienie i zmianę barwy moczu. 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz