Reklama

małpka opiekuje się kotkiem

To najsłodsze, co dziś zobaczysz: kiedy nie ma kociej mamy, małpka Susie opiekuje się kociętami (video)

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

Z takim pomocnikiem kocia mama może spać spokojnie. Małpka Susie zrobi wszystko, aby jej miot był bezpieczny. 

Choć małpka Susie sama jest jeszcze dzieckiem, już obudził się w niej instynkt macierzyński. 

Zmień zdjęcie swojego pupila w dzieło sztuki!
Próbuję !

Nie odchodź za daleko!

Uratowana z ulicy kotka Jaco urodziła trzy maluszki. Zwierzątka mogą liczyć nie tylko na opiekę mamy, ale i małpki Susie, która nie spuszcza z nich wzroku. 

Maluszki spały spokojnie w kojcu, gdy jeden z nich, Coco, postanowił wyruszyć w nieznane tereny. Kociątko wyczołgało się z posłania i odważnie ruszyło przed siebie. Małpka od razu postanowiła wkroczyć do akcji. Najpierw „zwróciła się” do kociej mamy o pomoc, ale gdy ta nie wykazała zainteresowania zaistniałą sytuacją, Susie sama podbiegła do kotka, aby z powrotem zanieść go do kojca. 

Mały uparciuch

Maluszek nie dawał jednak za wygraną i wolał dalej spacerować. Małpka kręciła się więc w pobliżu, aby w razie czego wskazać mu drogę w bezpieczne miejsce. Całe zdarzenie nagrano i zamieszczono na YouTube’owym kanale „Kitten Street”. Słodkie wideo rozczuliło 24 milionów osób. 

Małpka Susie stanowi doskonały przykład na to, że zwierzęta potrafią kochać i tworzyć międzygatunkowe przyjaźnie.

Smutna prawda za słodkim video

Za tym uroczym filmikiem kryje się jednak prawdopodobnie przykra rzeczywistość. Ktoś kupił sobie małpkę i trzyma jako zwierzę domowe. 
Posiadanie małpy jako zwierzęcia domowego wiąże się z wieloma problemami i wyzwaniami zarówno dla zwierzęcia, jak i dla właściciela. 

W warunkach domowych nie można im zapewnić odpowiednich warunków do zdrowego i szczęśliwego życia, do którego potrzebują przestrzeni i bliskości współtowarzyszy. 

Małpy mogą przenosić niebezpieczne choroby, niektóre z nich mogą być śmiertelne. Jednym z bardziej znanych przykładów jest herpeswirus B, który jest nieszkodliwy dla małp, ale śmiertelny dla ludzi.

Wiele gatunków małp jest zagrożonych z powodu nielegalnych polowań i niszczenia ich naturalnego środowiska. Popyt na małpy jako zwierzęta domowe pogłębia ten problem, ponieważ zachęca do nielegalnego pozyskiwania tych zwierząt.

Posiadanie małpy domowej bezpośrednio przyczynia się do spadku populacji naczelnych żyjących na wolności, co z kolei wpływa na równowagę ekosystemów.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?