Reklama

kociak na ramionach

Przychodzą, aby adoptować kociaka i odkrywają, że mogą go to zrobić tylko pod jednym, wzruszającym warunkiem

Przez Iza Markowska

Opublikowano

Nie mogli postąpić inaczej.

W 2023 roku organizacja Best Friends Felines w Brisbane w Australii przyjęła trzy kocięta i ich matkę, które zostały porzucone.y. 

W grupie rodzeństwa wyróżniały się dwie samiczki. Nazwane Inga i Irma, małe kociczki były absolutnie nierozłączne. 

Inga chroni swoją siostrę

Inga, szaro-biała kotka, od początku była bardzo opiekuńcza wobec swojej siostry. Podczas obserwacji Irmy, czarno-białej kotki, stowarzyszenie zauważyło anomalię w jej oczach. 

Okazało się, że kotka cierpi na wrodzoną chorobę, feline palpebral agenesis. Ta rzadka wada wrodzona powoduje brak części powieki i może być odpowiedzialna za choroby oczu, takie jak przewlekłe zapalenie rogówki, które może prowadzić do ślepoty. 

Najwidoczniej Inga czuła, że jej młodsza siostra potrzebuje ochrony i często układała się obok niej, aby zapewnić jej oparcie i ciepło.

Po konsultacji weterynaryjnej, mała Irma została zoperowana. Po zabiegu, obie małe kotki zostały umieszczone w tymczasowym domu zastępczym, aby można było obserwować ich zachowanie i znaleźć dla nich stałych opiekunów.

Szukasz kocięcia do adopcji? Na Wamiz znajdziesz ponad 1000 ogłoszeń o zwierzakach do adopcji

Rodzina zgłasza się do adopcji

Kiedy Belinda skontaktowała się z Best Friends Felines z zamiarem adopcji kociaka,  opowiedziano jej o Indze, która była bardzo towarzyska i idealna dla rodziny z dziećmi. 

Potencjalni adoptujący umówili się na spotkanie, a wolontariusze wcześniej opowiedzieli o specjalnej relacji, jaka ją łączy z jej siostrą. Belinda zaczęła mieć wątpliwości co do adopcji tylko jednego kota i czekała do dnia spotkania, aby zastanowić się, co robić.

Kiedy rodzina zobaczyła na własne oczy niesamowitą więź łączącą zwierzaki, stało się jasne, że muszą adoptować obie siostry.

Dwie małe kotki wyruszyły razem do nowego domu, ku radości wolontariuszy.

Kotki obecnie nazywają się Rosie i Twinkle i są wielką radością dla całej rodziny.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?