Reklama

Pies z sześcioma łapami

Pies z sześcioma łapami

© Facebook.com/Greenacres Rescue

Mały spaniel porzucony na parkingu: kiedy ratownicy widzą, ile ma łapek, są w szoku

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

Mały spanielek został porzucony, bo nie odpowiada standardom. 

Kiedy rodzi się zdrowy maluch, wszyscy się cieszą, ale kiedy przychodzi na świat dziecko kalekie, zaczyna się problem. I tak jak ludzkie dzieci, które urodziły się niepełnosprawne, bywają porzucane w szpitalach, tak i psie dzieci z problemami zdrowotnymi mogą nie mieć szczęścia do opiekunów.  Tak było właśnie z tym maluchem. 

6 łap u psa

Na parkingu samochodowym w Pembroke, w zachodniej Walii, znaleziono małego szczeniaczka. Czarno biała sunia w typie spaniela okazała się  wyjątkowa. Miała dwie dodatkowe łapki. Prawdopodobnie to właśnie zdecydowało o tym, że pies został porzucony. 

Zobacz video:

Niestety nikt nie zadbał o to, by psa oddać bezpośrednio do miejsca, gdzie mógłby uzyskać pomoc, dlatego Greenacres Rescue, które zajęło się psem, nie otrzymało o nim wystarczających informacji, które ułatwiłyby dalsze leczenie. Nie wiadomo też, czy to jedyny pies z miotu z takim schorzeniem. 

Mikey Lawlor z fundacji powiedział w wywiadzie dla Newsweek, że czegoś takiego, nigdy nie widzieli. 

Przeprowadzono wszelkie konieczne badania i okazało się, że poza dodatkowymi łapkami, pies jest zupełnie zdrowy i jego wszystkie pozostałe organy są we właściwym miejscu i liczbie. Ma jedynie zaczątek dodatkowej macicy. 

Sunia dostała imię Ariel, na pamiątkę bohaterki bajki „Mała syrenka”, bo jej dwie dodatkowe łapki wyglądają nieco jak syreni ogon. 

Teraz psa czeka zabieg, który – jak twierdzą specjaliści – pozwoli jej normalnie żyć – bez dodatkowych kończyn i związanych z nimi problemów. Niestety istnieje ryzyko, że będzie konieczne amputowania jednej z podstawowych kończyn ze względu na układ kośćca i nerwów. 
 

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?