Reklama

Otyły kot trafia na terapię odchudzającą, ale zdecydowanie nie tak to sobie wyobrażał! (video)

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

Rudy kot został przekazany do schroniska, gdy okazało się, że dziecko właścicieli ma na niego uczulenie.

Do schroniska Vanderburgh Humane Society (VHS) ciągle przybywają porzucone koty. Tym razem nikt nie spodziewał się jednak takiego rozmiaru czworonoga…

Bardzo otyły kot

Kot ważył ponad 13 kilogramów! Prześwietlenie wykazało, że jego kręgosłup piersiowy zaczął się zapadać pod ciężarem czworonoga. Z czasem miałoby to negatywny wpływ na płuca i inne narządy czworonoga.

Jedno było pewne - kot musi przejść na dietę.

Mimo sporej wagi, mruczek i tak był żywiołowym kocurem. Zespół schroniska wiedział, że gdy tylko zrzuci nadprogramowe kilogramy, będzie nie do zatrzymania!

Terapia wodna

Sytuacja była poważna, więc trzeba było działać szybko. Zabrano zwierzaka do ośrodka terapii wodnej. Kocurek szybko pokazał, co o tym myśli. Choć cały czas miauczał, pozostawał spokojny i opanowany. Po zakończonej sesji dał się wysuszyć i nawet spoglądał w stronę basenu.

Po pewnym czasie okazało się, że jest naprawdę dobrym pływakiem! Choć ma przed sobą jeszcze wiele pracy jest na dobrej drodze do odzyskania zdrowia. Gdy tylko zrzuci wagę, rozpocznie się poszukiwanie kochającego domu dla niego. 

Więcej

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?