Reklama

szczekająca wrona

Pies nie może uwierzyć, gdy wrona zaczyna do niego szczekać (video)

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

Mischa, uroczy buldog francuski, był zupełnie zdezorientowany, gdy usłyszał tę wronę.

Nic dziwnego! Nie codziennie zdarza się spotkać szczekającą wronę.

Psi stróż

Mischa bardzo poważnie traktuje rolę psa stróżującego. Braki w rozmiarze i wadze nadrabia głośnym szczekaniem. Mischa szczeka, gdy tylko ktoś wchodzi do domu, schodzi po schodach, albo wychodzi z łazienki. W tej dziedzinie nie ma sobie równych. A może jednak…?

Niespodziewana konkurencja

Pewnego dnia buldog francuski i jej właścicielka wygrzewały się w słońcu na swoim podwórku. Nagle do ich uszu dobiegł znajomy dźwięk. Był to odgłos szczekania, bardzo podobny do tego wydawanego przez Mischę.

Skąd jednak pochodził? Pies i jego pani rozejrzały się po okolicy, ale nie widziały żadnego zwierzęcia w pobliżu. Wtedy podniosły oczy w górę, a tam zobaczyły dziką wronę siedzącą na gałęzi pobliskiego drzewa.

Naśladowca

To wrona była odpowiedzialna za ten hałas! Najprawdopodobniej ptak słyszał szczekającą Mischę na tyle często, że sam nauczył się naśladować ten dźwięk.

Co ciekawe, wrony, jak i papugi, potrafią naśladować różne dźwięki, włączając w to odgłosy wydawane przez inne ptaki, ludzi czy nawet dźwięki mechaniczne, takie jak dzwonienie telefonu czy syreny alarmowe.

Sami posłuchajcie! 

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?