Reklama

Policja przed luksusowym  budynkiem

Une perquisition mémorable

© Midjourney

Fałszerz pieniędzy z Wiednia aresztowany: w mieszkaniu trzymał niezwykle rzadkie dzikie zwierzę

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

Odkrycie podczas przeszukania domu fałszerza zaskoczyło policjantów. 

Austriacka policja aresztowała niedawno mężczyznę, który od kilku miesięcy rozprowadzał w Wiedniu fałszywe banknoty o nominale 50 euro. Podczas przeszukania władze odkryły nieoczekiwanego gościa: nielegalnie przetrzymywanego lamparta śnieżnego.

Fałszerz zdemaskowany

Wiedeńskiej policji udało się złapać osobę z podwójnym obywatelstwem rosyjsko-ukraińskim, podejrzaną o rozpowszechnianie fałszywych banknotów od zimy 2023 roku. Mężczyzna w wieku około 40 lat został aresztowany w marcu tego roku. Podczas przeszukania śledczy z zaskoczeniem odkryli u niego lamparta śnieżnego. Gatunek dzikiego kota, nielegalnie posiadanego przez podejrzanego.

Operacja "Dzikie Zwierzę"

Operacją „Dzikie Zwierze", ujawniła obecność 16-kilogramowego lamparta śnieżnego o nazwie "Archibald". Kot okazał się rzadką krzyżówką kota domowego i karakala. Zwierzę, które było trudne do schwytania, wymagało interwencji weterynarza z zoo w Schönbrunn, który musiał je znieczulić ze względu na jego agresywne zachowanie. 

Jego właściciel, aresztowany za posiadanie i dystrybucję fałszywych pieniędzy, zaprzecza stawianym mu zarzutom.

Konfiskata lamparta śnieżnego

Podczas przeszukania lampart śnieżny zaatakował funkcjonariuszy policji. Konieczne było zastosowanie silnych środków uspokajających, by go pojmać. 

W toku śledztwa okazało się, że Archibald mieszka w Austrii od 2020 roku, kiedy to został nielegalnie przetransportowany do Austrii z Rosji. Ten gatunek kota jest bardzo drogi i uważany jest w Rosji za symbol statusu w Rosji. 

Biedny Archibald nie miał niestety w Austrii odpowiednich warunków do życia, a jego opiekun najwyraźniej bardziej przejmował się własnym statusem niż stanem zwierzęcia.  

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?