Reklama

mężczyzna z megafonem
© AI/Discord

Poznań. Sąsiad krzyczy z balkonu przez megafon, żeby uciszyć szczekającego psa

Przez Iza Markowska

Opublikowano

Mieszkanka jednego z poznańskich osiedli wypuszcza na balkon psa, a gdy ten szczeka, sąsiad zaczyna krzyczeć przez megafon. 

Sytuacja na osiedlu Strzeszyn została opisana w ubiegłym roku przez portal wpoznaniu.pl.

Historią podzieliła się jedna z mieszkanek osiedla. 

Pies szczeka, sąsiad krzyczy

Kobieta opisała, że jej pies czasami wychodzi na balkon, gdzie zdarza mu się szczekać na przechodzące zwierzęta. To jednak przeszkadza jednemu z sąsiadów, który reaguje krzykami przez megafon, mówiąc kobiecie, by zabrała psa z balkonu. Ta z kolei zapewnia, że zawsze wpuszcza psa do środka, gdy tylko zaczyna szczekać.

„Pies nie robi nic złego. Czasem przebywa na balkonie i zdarza mu się zaszczekać na przechodzące psy. Kiedy to usłyszymy, zabieramy psa. Nie ujada więc godzinami na balkonie. Jest psem i po prostu czasem szczeka jak każdy pies” – napisała mieszkanka.

Czy pies może szczekać z balkonu?

Warto zaznaczyć, że właściciel psa jest odpowiedzialny za jego zachowanie zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia. Przepisy prawa nie zabraniają trzymania psa na balkonie, pod warunkiem że zwierzę ma zapewnione odpowiednie warunki – dostęp do wody, jedzenia i opieki oraz nie przebywa tam zbyt długo.

Natomiast w przypadku, gdy pies zakłóca spokój, na przykład długotrwałym szczekaniem, sąsiedzi mogą domagać się zadośćuczynienia finansowego za uciążliwe sąsiedztwo. Sprawę można zgłosić administracji budynku. Spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa może wprowadzić zakaz trzymania psów na balkonie lub zobowiązać mieszkańców do przestrzegania prawa do wypoczynku sąsiadów.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?