Reklama

Spacerowiczka widzi na polnej drodze kobietę z psami i natychmiast ma gęsią skórkę (VIDEO)

Spacerowiczka widzi na polnej drodze kobietę z psami i natychmiast ma gęsią skórkę (VIDEO) dog-wow
© Screenshot YouTube @Gritta Goetz

Na początku spacerowiczka widzi tylko zwróconą do niej tyłem kobietę, idącą polną drogą pośród pól pszenicy. W tle słychać radosne szczekanie psów. Jednak kiedy się zbliża, zdaje sobie sprawę, co tak naprawdę tam się dzieje. Zaczyna nagrywać filmik, a do oczu napływają jej łzy.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 13.01.2020, 10:35, aktualizacja dnia 24.03.2021, 18:18

Zdarzenie miało miejsce w środkowej Hesji w Niemczech. Pewna kobieta wykorzystuje ładną pogodę i wybiera się na spacer poza miasto, by w spokoju pospacerować wśród dojrzewających o tej porze roku zbóż. Kiedy dociera na miejsce, okazuje się, że nie tylko ona miała pomysł na letni spacer po cichej polnej ścieżce. Na swojej drodze spotyka kobietę ze sforą psów.

Grzechoczący gang zwierzaków

Po całej okolicy rozlega się głośne, radosne szczekanie i… dziwne grzechotanie. Kiedy spacerowiczka podchodzi do wesołej zgrai, widzi, że część zwierzaków ma niepełnosprawności ruchowe, ale świetnie sobie z nimi radzi za pomocą ortez i wózków.

Dzięki temu wspaniałemu sprzętowi mogą cieszyć się pełnią psiego życia, śmigając entuzjastycznie po polach za rzucanymi im patykami. I to bez żadnych przeszkód!

Wesoła zgraja pochodzi z azylu Lanzenhainer Rasselbande prowadzonym przez siostry Gaby i Gritty Götz. Te niezwykłe kobiety opiekują się starymi, chorymi i poturbowanymi przez życie czworonogami, dając im tym samym szansę na lepsze życie. Oprócz psów w azylu mieszkają również koty i konie.

Smutny los Balou

Jednym z psiaków jest Balou, mieszaniec husky. Urodził się w 2014 roku w Bośni, gdzie uległ poważnemu wypadkowi. Z powodu nieodpowiedniej opieki, szczeniak stracił czucie w nogach. Na szczęście piesek nie musiał długo czekać na zwrot akcji. W 2015 roku sparaliżowany, głuchy i nietrzymający moczu Balou został przywieziony do azylu Lanzenstein i dostał wózek. Dzięki temu dziś może cieszyć się pełnią psiego życia.

Wózki i ortezy to prawdziwa ulga dla czworonogów z niepełnosprawnościami. Oferują im bowiem zupełnie inną, lepszą jakość życia.

Na łamach Wamiz pisaliśmy ostatnio o niepełnosprawnej suczce Gracie, której 12-letni opiekun zbudował dla niej wózek z… klocków lego!

Jeśli Ty też chciałbyś adoptować psa, zajrzyj do naszej wyszukiwarki adopcyjnej, w której znajdziesz ogłoszenia z całej Polski!