Reklama

„Zemsta” tego opiekuna na kocie, który budzi go codziennie nad ranem, ubawiła już 10 milionów osób

kot z opiekunem cat-wow © YouTube

Przodkowie kotów domowych byli zwierzętami aktywnymi głównie o zmroku i o świcie. Niestety wiele mruczków nie zapomniało o tym fakcie i uważa, że okolice godziny 4 rano to idealna pora na rozpoczęcie harców. Ten mężczyzna postanowił w końcu pokazać swojemu kotu, jak czuje się biedny, przebudzony człowiek.

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano , aktualizacja dnia

Jak wszyscy wiemy, koty kochają spać. Ludzie też – z tą różnicą, że podczas gdy na ogół my nie ważymy się przeszkadzać słodkiemu kociakowi w drzemce, to już mruczki nie mają podobnych skrupułów wobec nas. Zwłaszcza, że rozbudzony kot w pogrążonym we śnie domu po prostu się nudzi!

Pobudka!

Nicolas Tecosky postanowił pokazać swojemu kocurkowi imieniem Italics, „jak to jest”. Italics nie wydaje się być zachwycony tą pobudką… a jego mina jest bezcenna! Film zdesperowanego, budzonego regularnie o 4 rano opiekuna, osiągnął już ponad 10 milionów odsłon na YouTube!

Czy to jest wyjście?

Nie wiemy, czy Italics „odrobił” lekcję i postanowił budzić swego człowieka nieco później. Tymczasem my, aby zmienić „koci rozkład jazdy” i przynajmniej trochę przesunąć porę budzenia się – i budzenia nas – przez kota, zalecamy kilka podstawowych metod. Po pierwsze, warto wybawić kota wieczorem. Zabawa powinna obejmować kilka krótkich sesji, a nie jedną, wyczerpującą pogoń za wędką.

Niech ostatnia zabawa zakończy się złapaniem „ofiary” i konsumpcją – czyli podaniem karmy. Zgodnie z łańcuchem łowieckim, po zjedzeniu posiłku kot oddaje się toalecie, a następnie odpoczywa.

Jeśli natomiast znowu zacznie naprzykrzać się wcześnie rano – niestety najskuteczniejszą długofalowo metodą jest ignorowanie prób zwrócenia na siebie uwagi.

Tak – nie jest to proste, ale po pewnym czasie (i po pierwotnym nasileniu starań) kot zrezygnuje, gdy nie będzie osiągał celu. Konsekwencja jest tu najważniejsza!

Źródło: Purrworld.com

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz