Reklama

Po imprezie przy grillu pies ciężko choruje: dwa lata później lekarz dokonuje szokującego odkrycia

Cocker spaniel dog-wow

Pies Gilly przez parę lat ciężko chorował. Nikt nie wiedział, jak mu pomóc. Dopiero po dwóch latach weterynarzowi udało się ustalić, co tak właściwie dolega zwierzakowi.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Dziwny ból po imprezie

To było lato 2017 roku. Cocker spaniel o imieniu Gilly dołączył do swych opiekunów na imprezie z grillem. Wszyscy (łącznie z psem) świetnie się bawili. Aż do następnego dnia, kiedy okazało się, że Gilly czuje ogromny ból w pachwinach.

W ciągu następnych miesięcy po pamiętnej imprezie problem Gilly’ego znacznie się powiększył. Zdrowie zwierzaka stanęło pod dużym znakiem zapytania. Należało natychmiast udać się do lekarza.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o chorobach psów

Ostateczna diagnoza

Weterynarz zdiagnozował, że narządy psa są podrażnione przez znajdujące się w nim obce ciało, ale żaden lekarz nie był w stu procentach pewien, co tak naprawdę znajduje się w ciele czworonoga.

Wiele miesięcy i wydanych na konsultacje tysięcy funtów później nareszcie doszło do rozwiązania zagadki. W 2019 roku opiekunka psa zauważyła, że w boku Gilly’ego zrobiła się dziura, z której zaczęło coś wystawać – jakby kawałek drewna. Natychmiast zabrała psa do kliniki weterynaryjnej.

Na miejscu okazało się, że ciało pieska było od wewnątrz uszkadzane przez... długi szpikulec do kebaba, który utknął w jego brzuszku. Strach pomyśleć, co by się stało, gdyby szpikulec trafił do serce!

– Chcę uświadomić ludziom że trzeba pilnować psy, a nie tylko dzieci. To naprawdę mogło go zabić – opowiedziała w brytyjskich mediach opiekunka spaniela, Karen Fergusson.

Dzięki rozwiązaniu zagadki lekarze w końcu mogli odpowiednio zainterweniować i podczas operacji usunęli niebezpieczne narzędzie z ciała zwierzaka. Gilly wrócił już do pełni zdrowia i w końcu może znów poczuć się sobą!

Niedługo zacznie się sezon wakacyjny. Podczas urlopu i imprez w ogrodzie łatwo stracić czujność. Dlatego pamiętajcie, by uważać na Wasze zwierzaki.

Źródło: Chomuare

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz