Reklama

Para podąża za zagubionym psem: kiedy dochodzą do drzwi, napis na nich łamie im serce

Para podąża za zagubionym psem: kiedy dochodzą do drzwi, napis na nich łamie im serce dog-happy

Pies w Argentynie został z dnia na dzień porzucony przez swoich opiekunów. Gdyby nie ta para, prawdopodobnie jeszcze bardzo długo błąkałby się po ulicy.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano 20.11.2020, 12:29, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:48

Lujan Videla i jego chłopak wspólnie spacerowali ulicami Argentyny, kiedy natknęli się na samotnego psa. Zwierzak był bardzo zdezorientowany i wyglądał na zagubionego. Zostali więc z nim przez chwilę, czekając na przybycie potencjalnego opiekuna. Ale niestety nikt nie przyszedł go odebrać.

Zakaz wstępu

Po pewnym czasie pies postanowił zaprowadzić ludzi, którzy zainteresowali się jego losem, do pobliskiego bloku mieszkalnego, gdzie para ze zdumieniem znalazła na drzwiach tabliczkę z napisem „Nie wpuszczać psa”. Na posesji znajdowała się psia buda, w dość zdezelowanym stanie, ale widocznie jej mieszkaniec nie był już mile widziany.

Para zdecydowała się porozmawiać z sąsiadami, w celu odnalezienia właściciela psiaka. Okazało się, że ​​pies mieszkał w budynku ze swoim opiekunem, który umarł, bądź wyprowadził się bez jakiegokolwiek uprzedzenia.

Piesek stwierdził, że jest bezdomny i wędrował w okolicy budynku. Sąsiedzi, litując się nad jego sytuacją, karmili go, dopóki zarządca budynku nie umieścił znaku na drzwiach wejściowych.

Pomoc nadchodzi

Zszokowany tą obojętnością, Lujan i jego chłopak przywieźli psa do domu i postanowili za wszelką cenę odnaleźć jego właściciela.

Mijały dni i tygodnie, a pies, którego nazywali Bruno, w końcu zdał sobie sprawę, że jego stare życie definitywnie się skończyło. Zrozpaczony zwierzak był apatyczny i sprawiał wrażenie bardzo przygnębionego.

Na szczęście, dzięki uczuciu od swoich wybawców Bruno odprężył się i przypomniał sobie, że życie może być piękne! Brunem zaopiekował się jeden z sąsiadów pary, z którym często wychodzi na spacery. Pies zaprzyjaźnił się także z pupilami, które zdążył poznać u rodziny zastępczej!

Piesek mieszka więc bardzo blisko domu swoich wybawców, którzy są zachwyceni, że jest w tak dobrej formie.