Reklama

Urodził się pierwszy na świecie pies syjamski – jest krzyżówką samojeda i kota syjamskiego

Urodził się pierwszy na świecie pies syjamski – jest krzyżówką samojeda i kota syjamskiego dog-wow © Shutterstock

Niemożliwe? A jednak! Na świecie pojawiło się zupełnie nowe stworzenie. To dowód na to, że nie ma rzeczy niemożliwych: zobaczcie zdjęcia!

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano 01.04.2021, 10:54, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

Natura nieustannie nas zaskakuje. Ta historia jest na to dowodem. Do tej pory docierały do nas zbyt często informacje o gatunkach zagrożonych wyginięciem. Tymczasem okazuje się, że możliwe jest powstanie zupełnie nowego zwierzęcia! I to w całkowicie naturalny sposób! 

Lirpa Loof i Mark Ecsep to anglo-turecka para mieszkająca w Wicklow w Irlandii. Prowadzą spokojne życie w swoim wiejskim domu z dwójką dzieci i są dumnymi właścicielami kilku kotów syjamskich i psa rasy samoyed.

Ciąża

Ta niesamowita historia rozpoczęła się w dniu, w którym okazało się, że April, suczka rasy samoyed w wieku około trzech lat, zaszła w ciążę. Dla całej rodziny była to niespodziewana, ale jakże pozytywna nowina. 

Jedyne co zastanawiało Lirpę i Marka, to w jaki sposób suczka stała się brzemienna, skoro w pobliżu nie ma psów samców, a ich ogród ma wysokie ogrodzenie, co sprawia, że ​​jest niedostępny zarówno dla obcych ludzi, jak i zwierząt. Co więcej, w sąsiedztwie dom jest dość odizolowany...

Hybryda psa i kota

Okres ciąży szybko minął i nadszedł dzień porodu. Na świecie pojawił się co najmniej niezwykły szczeniak!

Wszyscy byli zaaferowani tak radosnym wydarzeniem. Niestety, w miocie, co bardzo dziwne, był tylko jeden szczeniak. Wkrótce po porodzie Lirpa i jej mąż zdali sobie sprawę z tego, że nowonarodzony jedynak nie jest typowym psem – z wrażenia para aż zaniemówiła!

Szczeniak wyglądał jak kocię! Oszołomiony Mark nie mógł uwierzyć własnym oczom. Długo przyglądał się maluchowi ze zdziwieniem. Po kilku minutach od zakończenia porodu April bez problemu przyjęła młode w ogóle nie zwracając uwagi na to, że jej dziecko zamiast wyglądać jak pies, jest kotem.

Pies, który rodzi koty

Po kilku godzinach od porodu Mark postanowił odwiedzić kocię, któremu nadano imię Bella, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Gdy spojrzał do kojca nie mógł uwierzyć własnym oczom: pies urodził dwa koty! Zszokowany tym wydarzeniem natychmiast zadzwonił do weterynarza, który nie był w stanie uwierzyć w historię mężczyzny.

Mark postanowił przeprowadzić własne śledztwo, aby dowiedzieć się, czy podobna sytuacja miała kiedyś miejsce. Okazało się, że kilka lat wcześniej doszło do porodu szczeniaka, którego matką jest 6-cio letnia kotka rasy amerykańskiego krótkowłosego.

Mark i Lirpa postanowili założyć swoim nowym zwierzakom konto na platformie Instagram, aby podzielić się z ludźmi niesamowitą nowiną i opisywać historię przedstawicieli nowego gatunku.

©Wamiz

Niewiarygodna historia, prawda?

No właśnie! Prima aprilis!

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz