Reklama

Pudełko - popielniczka
© Facebook.com/Museaux En Galère

Zrobił sobie przerwę na papierosa. Kiedy zajrzał do popielniczki, zamarł

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

Zaimprowizowana popielniczka z kartonowego pudełka miała spełnić jeszcze jedną, osobliwą funkcję.

W marcu 2021 roku w pobliżu miasta Beziers, we Francji, jeden z pracowników pobliskiej fabryk wyszedł na przerwę na papierosa.

Z braku innych opcji, pracownicy używali jako popielniczki starego, kartonowego pudełka, do którego wrzucali niedopałki i drobne śmieci. Kiedy tego dnia mężczyzna zajrzał do środka, by zgasić papierosa, zamarł.

Kocięta w popielniczce

Wewnątrz pudełka siedziała przerażona młoda kocia mama i tuliła do siebie kocięta. Kotka najwyraźniej niedawno urodziła i postanowiła zrobić to w pudełku służącym za popielniczkę!

Brak sterylizacji sprawia, że wiele bezpańskich kotów rozmnaża się w niekontrolowany sposób. Pozbawione opieki szukają schronienia na własną rękę. Rodzą młode nawet w niebezpiecznych miejscach.

Najwyraźniej to kartonowe pudełko, pełne niedopałków, wydało się kotce na tyle bezpiecznym miejscem, że postanowiła w nim urodzić. Jest to trochę przerażająca wizja, bo trudno sobie wyobrazić, by takie pudełko mogło faktycznie wyglądać i pachnieć w zachęcający sposób.

Sterylizacja kotki - dlaczego jest ważna?

Ratunek dla młodej kociej mamy

Znalazca kociąt natychmiast zgłosił sprawę do kadr i powiadomiono stowarzyszenie „Museaux en galère”, które po wezwaniu na miejsce szybko zajęło się kocią rodziną.

Nie było to skomplikowane, bo – choć matka była nieufna – kociaki nie były schowane. Cała rodzina została przeniesiona do domu tymczasowego, a kocięta trafiła do adopcji. Matka została wykastrowana i mamy nadzieję, że również znalazła nowy dom.  

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?