Reklama

pies husky i samochód

Mężczyzna wypuszcza swojego husky z samochodu, a potem robi coś, co nie mieści się w głowie (video)

Przez Anna Zielińska-Hoşaf Behawiorysta kotów

Opublikowano

Większość z nas uważa, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Jak można przyjacielowi zrobić coś takiego? 

Jedna z głównych dróg w Horizon City, mieście w amerykańskim stanie Teksas. Samochód stoi na poboczu, a pasażer zdejmuje młodemu husky’emu obrożę.

Wsiada do auta, zamyka drzwi. Kierowca odjeżdża. Pies rzuca się do biegu – myśli, że uda mu się dogonić samochód i wrócić do domu… Wszystko to znalazło się na nagraniu wykonanym przez świadka tego zdarzenia.

Oddźwięk nagrania

Nagranie opublikowane na Instagramie zgromadziło już niemal 1,5 miliona wyświetleń. Autorka krótkiego filmu – zajmująca się na co dzień ratowaniem zwierząt – zabrała porzuconego psa z ulicy oraz przyczyniła się do schwytania 68-letniego mężczyzny, któremu postawiono zarzut porzucenia zwierzęcia. Ale ona i jej znajoma, na której koncie znajduje się nagranie, zamierzają zdziałać coś więcej.

Nie jedyny porzucony

Jak się okazuje, uwieczniony na nagraniu młody husky to nie jedyny pies porzucony na tej drodze. Takie straszne zdarzenia mają tam miejsce nagminnie. Ludzie, których przerosła odpowiedzialność związana z opieką nad psem, osoby, którym pies się znudził, traktujący zwierzę jak zabawkę – często pozbywają się zwierząt w ten właśnie sposób.

Być może udostępniane masowo nagranie poruszy serca i podniesie świadomość odnośnie krzywdy, jakiej doznają porzucane zwierzęta każdego dnia.

Źródło: People.com

Więcej wiadomości o...

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?