Reklama

właścicielka odchodzi od psa

Kobieta wypuszcza swojego 13-letniego psa z samochodu, a potem robi coś, co nie mieści się w głowie (video)

Przez Iza Markowska

Opublikowano

To, co ta kobieta zrobiła swojemu goldenowi po 13 latach wspólnego życia, po prostu nie mieści się w głowie. 

Dzięki nagraniu z videomonitoringu udało się zidentyfikować osobę, która dopuściła się tego czynu.

Okrutne porzucenie

Na video widzimy, jak pod lasem zatrzymuje sie samochód. Wysiada z niego kobieta, a następnie wypuszcza psa.  Golden retriever radośnie truchta obok swojej pani machając ogonem. Jest pewien, że idzie na spacer.

Kobieta podchodzi do skraju lasu, a pies posłusznie idzie u jej boku. Potem kobieta nagle odwraca się i biegnie z powrotem do swojego samochodu, zamyka szybko drzwi i odjeżdża zostawiając psa samego.

Ratunek

Na szczęście ta smutna opowieść na tym się nie kończy. Pies został uratowany przez organizację I Paw’d it Forward i zabrany pod opiekę.

Organizacja znalazła również właścicielkę, która przyznała się, że porzuciła psa (po tym, jak powiedziała sąsiadom, że umarł!) i stanie przed sądem.

Historia psiaka została udostępniona na Facebook'u. Mamy nadzieję, że dzięki jej nagłośnieniu sprawy, ten uroczy golden znajdzie kochający dom, w którym przeżyje resztę swoich dni.

Porzucenia psa w tak okrutny sposób nie da się w żaden sposób usprawiedliwić. Jeśli, z powodów losowych, nie ma możliwości sprawowania dalszej opieki nad psem, istnieją organizacje charytatywne i schroniska, do których zawsze można zwrócić się z prośbą o pomoc.

Porzucenie zwierzęcia to czyn określony jako przestępstwo przez ustawę o ochronie zwierząt z 1997 roku. Każdy kto porzuca zwierzę, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat lub do 5 lat, jeśli przestępstwo popełnione zostało ze szczególnym okrucieństwem.

Więcej wiadomości o...

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?