Reklama

koci ogon

Do schroniska trafia niezwykle rzadki kot: taki przypadek zdarza się raz na 3000

Przez Agnieszka Marczak Redaktor

Opublikowano

Miracle w języku angielskim oznacza cud. Nie można sobie wyobrazić lepszego imienia dla tego niezwykłego kota, który pojawił się w pewnym angielskim schronisku.

Miracle trafił do schroniska w Norfolk w Anglii wraz ze swoim bratem. Poprzedni właściciele po prostu postanowili porzucić dwa malutkie kociaki.

Jeden z kotów od początku wzbudzał zainteresowanie ze względu na swoją sierść. Ale nie tylko.

Genetyczny unikat

Miracle jest bowiem kotem szylkretowym. Ale nie znowu takim najzwyklejszym, ponieważ jest samcem. A to niezwykła rzadkość.

„Kiedy personel z ośrodka relokacyjnego dla kotów powiedział mi, że mają dla nas samca szylkretowego, po prostu założyłam, że popełnili błąd. Powiedziałam im, że to niemożliwe” - powiedziała na łamach “The Mirror” Penny Skates ze schroniska w Norfolk.

Szylkretowe zwykle są samice: samce o tym pięknym umaszczeniu zdarzają się raz na 3000 kociąt. Dzieje się tak dlatego, że kolor sierści na chromosomie X jest czarny lub czerwony, a samce kotów mają tylko jeden chromosom X.

To sprawia, że Miracle to prawdziwa rzadkość.

„Pracuję ze zwierzętami od ponad 40 lat, a dzięki współpracy z organizacjami charytatywnymi widziałam setki, a nawet tysiące kociąt, z których żaden samiec nigdy nie miał szylkretowego futra” - dodaje Penny.

Obecnie Miracle, jak i jego brat Shadow (z ang. cień) szukają kochającego domu. Mamy nadzieję, że wkrótce znajdzie się ktoś gotowy na… cud :)

Źródło: The Mirror
 

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?