Reklama

Łódź: dwie karmiące kotki z kociętami porzucone na śmietniku w koszu na brudna bieliznę

kotki w koszu na brudną bieliznę cat-sad © Facebook/Schronisko dla zwierząt w Łodzi

Kosz był wyrzuconymi na śmietnik razem ze starymi meblami i odpadkami z przeprowadzki. Gdyby nie przypadkowy przechodzień, który postanowił obejrzeć wyrzucone rzeczy, ta sprawa mogłaby mieć tragiczny finał.

Przez Izabela Markowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

 

Do zdarzenia doszło w czerwcu w okolicy skrzyżowania w Nowosolnej niedaleko Łodzi. W koszu na brudną bieliznę porzuconym na śmietniku znajdowały się dwie karmiące kotki i czworo kociąt.

Prawodpodobnie przy okazji przeprowadzki ktoś wystawił na śmietnik meble, niepotrzebne graty i... zwierzęta!

Nikomu niepotrzebne

Koty zostały wyrzucone na śmietnik jak niepotrzebne rzeczy. Gdyby nie czujność jednego z mieszkańców ta historia mogłaby mieć bardzo smutny finał. Kosz był bardzo wysoki - koty nie miały praktycznie żadnej szansy, aby się z niego wydostać. 

Na szczęście ktoś się zainteresował wyrzuconymi meblami i kiedy zaczął je oglądać trafił na zwierzaki. Zawiózł je do schroniska dla zwierząt przy ulicy Marmurowej w Łodzi.

Bardzo możliwe, że kotki są siostrami - mają bardzo podobne umaszczenie. Obie karmiły na zmianę wszystkie cztery kociaki. 

Kiedy trochę podrosły, wszystkie kocięta znalazły dom. Obie kotki przez dłuższy czas czekały na adopcję. Tosia i Tula, bo tak maja na imię, bardzo się kochają - uwielbiają się przytulać, chodzą za sobą krok w krok. Pracownicy schroniska starali się im znaleźć wspólny dom. Mamy nadzieję, że udało im się w końcu znaleźć bezpieczną przystań. 

To jest skutek zaniedbania. Koty powinny być sterylizowane i kastrowane, żeby unikać niechcianych ciąż. Przypominam, że w Łodzi działa bezpłatny program zapobiegania bezdomności zwierząt i każdy łodzianin może wykastrować swojego psa lub kota oraz wysterylizować kotkę lub suczkę - powiedziała dyrektor schroniska Marta Olesińska w rozmowie z Ekspresem Ilustrowanym.

 

PAPUŻKI NIEROZŁĄCZKI TAKIE: TOSIA & TULA 🐾🐈 _______ Tam gdzie Tosia, tam i Tula. Tam gdzie Tula, jest i Tosia <...

Posted by Schronisko dla Zwierząt w Łodzi on Sunday, August 15, 2021

Porzucenie zwierzęcia to czyn określony jako przestępstwo przez ustawę o ochronie zwierząt z 1997 roku. Każdy kto porzuca zwierzę, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat lub do 5 lat, jeśli przestępstwo popełnione zostało ze szczególnym okrucieństwem.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz