Reklama

piesek przytula się do misia
© Facebook @Forgotten Dogs of the 5th Ward

Pogrążony w rozpaczy piesek przytula się do zabawki. To wszystko, co mu zostało

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

Wolontariuszka z pewnego amerykańskiego stowarzyszenia znalazła na środku ulicy psa, który spał przytulony do pluszowego misia.

Yvette Holzback, jedna z wolontariuszek projektu Forgotten Dogs of the 5th Ward, od pięciu lat robi zdjęcia bezpańskim psom, a ich historie publikuje na Facebooku organizacji.

Łzy wciąż wypełniają oczy fotografki, gdy przypomina sobie obraz bezpańskiego psa przytulającego się do swojego misia. Jego poprzedni właściciele porzucili go, gdy urodziło im się dziecko.

Zdjęcie, które poruszyło świat

Yvette zrobiła zdjęcie podczas spaceru. Postanowiła wykorzystać fotografię, aby zwiększyć świadomość w temacie porzucania zwierząt.

„Otrzymaliśmy wiele poruszających komentarzy. Ludzie chcieli wiedzieć, co stało się z psem i co mogą zrobić, aby mu pomóc" - powiedziała Yvette.

Poszukiwania

Yvette i pracownicy organizacji Forgotten Dogs of the 5th Ward wrócili na miejsce, gdzie Yvette widziała psa, aby spróbować mu pomóc.

Zwierzęcia już tam nie było, ale zamiast niego spotkała starszego mężczyznę, Calvina. Yvette pokazała mu zdjęcie czworonoga i zapytała, czy wie, gdzie on jest.

Anioł bez skrzydeł

Calvin odpowiedział: „Tak, znam go. To jeden z wielu psów, którym pomagałem”. Mężczyzna tak bardzo dba o bezdomne czworonogi, że latem przynosi lód, aby miały zimną wodę do odświeżenia. Sąsiadka powiedziała też Yvette, że często widzi Calvina wracającego ze sklepu do domu, niosącego na ramionach ciężkie torby z psim jedzeniem.

Niestety, pewnego dnia psiak zniknął. Mamy nadzieję, że czworonóg znalazł bezpieczne schronienie.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?