Reklama

najmniejszy pies świata
© Shutterstock

Najmniejszy pies świata – sprawdź rekord!

Redakcja

Opublikowano aktualizacja dnia

Ron Swanson, bohater lubianego przez wielu serialu komediowego „Parks & Recreation”, w jednym z odcinków wygłosił kontrowersyjną opinię o tym, że „każdy pies poniżej 23 kg to kot, a koty są bez sensu”. Gdyby nie fakt, że istnieje on tylko w serialowej rzeczywistości, z pewnością wiele osób mogłoby przeprowadzić z nim poważną rozmowę dowodząc, że małe jest piękne – także w psim świecie.

Czy wiesz, że w Księdze Rekordów Guinnessa znajduje się kategoria Najmniejszy pies świata? Jednym z poważnych kandydatów do tego tytułu był nawet piesek z Polski! Gdzie mieszka najmniejszy pies na świecie i jaki ma rozmiar?

Jak wygląda najmniejszy pies świata?

Według Księgi Rekordów Guinnessa od 2013 roku najmniejszym psem świata jest maleńka, podpalana chihuahua Milly, która wraz ze swoją właścicielką Vanessą Semler mieszka w Portoryko. Piesek ma 9,65 cm wysokości i waży niecałe 500 g. Gdyby więc postawić ją obok standardowego kubka na kawę, byłaby od niego niższa – z powodzeniem mogłaby się za nim schować!

Chihuahua Milly urodziła się w grudniu 2011 roku i była tak mała, że ledwie można było ją dostrzec. Ważyła nie więcej niż 20 g i mieściła się w małej łyżeczce do herbaty. W trosce o jej bezpieczeństwo właścicielka przygotowała dla niej specjalne, malutkie legowisko z kołyski dla lalki, które postawiła na własnej szafce nocnej, by móc ciągle doglądać maleństwa.

Filigranowe wymiary Milly sprawiały, że nie była w stanie samodzielnie pić mleka matki. Pani Semler musiała więc co dwie godziny karmić ją, używając... zakraplacza do oczu. Z biegiem czasu najmniejszy pies świata przybrał nieco na wadze – dzisiaj liczy sobie 500 g.

Milly, mała ciałem, okazuje się wielką psią osobowością. Jej pani uważa, że Milly zachowuje się jak prawdziwa celebrytka – jakby doskonale wiedziała, że to właśnie do niej należy tytuł najmniejszego psa na świecie. Niestety nie wiemy, co o swojej sławie myśli sama Milly...

Czy tytuł Milly jest zagrożony?

Mimo że rekord Guinnessa należy do Milly, kilku innych właścicieli ostrzy sobie zęby na tytuł najmniejszego psa dla swoich podopiecznych.

Mieszkanka angielskiego East Sussex, Nikki Barnes, uważa, że jej pies – trzyletnia chihuahua o imieniu Poppet – mogłaby z powodzeniem konkurować z Milly jako najmniejszy pies świata. „Gdy stoi na podłodze obok puszki Coca Coli, jest od niej mniejsza!” – zapewnia pani Barnes.

Co ciekawe, jednym z poważnych kandydatów do zdobycia tytułu jest Toudi – chihuahua z Wrocławia. Zyskał popularność, będąc jeszcze szczenięciem – w wieku 3 miesięcy mierzył zaledwie 6 cm i ważył niecałe 300 g.

Bez względu na tytuły, wszystkim maluchom życzymy przede wszystkim dużo zdrowia!

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?