Reklama

kobieta całuje kota
© Shutterstock ddisq

Oto 5 oznak czułości, po których poznasz, że kot wybrał Ciebie

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

Wiadomo, że to kot wybiera swojego właściciela, a nie na odwrót. Dowiedz się, jakie zachowania Mruczka świadczą o tym, że Cię pokochał!

Choć często mówi się o tym, że koty chodzą własnymi ścieżkami, tak naprawdę to bardzo czułe zwierzęta, które lubią towarzystwo człowieka. Nie zmienia to jednak faktu, że mają swoje humorki i są indywidualistami, a miłość okazują w specyficzny dla siebie sposób.

Pierwszy krok do zdobycia serca Mruczka? Daj mu dach nad głową, pełną miskę z jedzeniem, wygodny kąt do spania i regularne pieszczoty. Nie krzycz, nie mów niespokojnym głosem i nie używaj ostrych zapachów. Musisz być spokojny i opanowany, aby zdobyć zaufanie pupila. A jak kot okaże Ci miłość?

Kocie spojrzenie

Jeśli kot patrząc na ciebie mruży oczęta, to znaczy, że darzy Cię uczuciem. Ten gest jest odpowiednikiem ludzkiego pocałunku. Jeśli chcesz uśmiechnąć się do Mruczka w jego języku, mrugaj do niego czule.

Mów do mnie

Kot miauczy, aby coś nam zakomunikować. Czasem może to być oznaka bólu, napięcia, stresu, czy choroby. Mruczek używa swojego głosu także wtedy, kiedy chce wyznać nam miłość. Wszystko zależy od kontekstu, więc bądź uważny na znaki wysyłane przez Twojego pupila.

Ogon w górze

Kiedy na Twój widok kot unosi wysoko ogon, to jego sposób, aby powiedzieć: „Cześć! Bardzo się cieszę, że Cię widzę!”. Gdy dodatkowo podbiega do Twoich nóg i się o nie ociera, to znak, że naprawdę Cię lubi.

Łupy myśliwskie

Tę oznakę miłości znają właściciele kotów wychodzących. Gdy na wycieraczce widzisz drobne upominki w postaci upolowanych myszy, owadów i małych ptaków pamiętaj - że choć może to być dla Ciebie obrzydliwe - jest to gest przywiązania i szacunku Twojego pupila.

Wspólne marzenia

Najbardziej wyraźny i oczywisty znak miłości Twojego kota jest wtedy, gdy Mruczek śpi obok Ciebie. W najgłębszym śnie koty (jak wszystkie zwierzęta) są najbardziej bezbronne. Kiedy pupil wybiera Cię na swojego towarzysza decyduje się leżeć obok Ciebie właśnie dlatego, że Ci ufa.

Przeczytaj również:

Więcej artykułów poradnikowych

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?