Reklama

Piesek trafia do schroniska: to, co weterynarz odkrywa podczas prześwietlenia, przechodzi ludzkie pojęcie!

Pies Eric
dog-sad © Facebook @Companion Life

W okolicy Lancashire, w południowo-wschodniej Anglii, RSPCA, organizacja działająca na rzecz praw zwierząt w Wielkiej Brytanii, znalazła psa w tak ciężkim stanie, że nawet pracownicy schroniska, którzy niejedno już widzieli, nie mogli uwierzyć własnym oczom!

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

"Eric jest najchudszym żyjącym psem jakiego dotychczas widziano w schronisku" - relacjonują poruszana Nina Small, koordynatorka schroniska. Wolontariusze RSCPA uratowali czworonoga od pewnej śmierci. Porzucony pies został znaleziony w opustoszałym domu, gdzie, aby przeżyć musiał jeść, to co mógł sam znaleźć.

Szokujące odkrycie

Erica znaleziono porzuconego na podwórku niezamieszkałego domu w Accrington w Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo, kto go tam porzucił, ani jak długo pies przebywał w tych skandalicznych warunkach. Wiele jednak wskazuje na to, że były prawdopodobnie tygodnie, a nawet miesiące.

Spacerujący po lokalnym parku ze swoją córką mężczyzna zauważył biednego Erica leżącego na ziemi. Początkowo myślał, że pies nie żyje. Kiedy podszedł bliżej zauważył, że czworonóg oddycha, natychmiast zdecydował się mu pomóc.

Nowy początek

Bez najmniejszej zwłoki załoga RSPCA podjęła się opieki nad wycieńczonym psem. Kiedy Eric trafił do schroniska nie był w stanie stać o własnych siłach, a nawet podnieść głowy. Weterynarz, który zrobił psu prześwietlenie, był zszokowany tym, co znajdowało się w żołądku biednego psa.

Pozostawiony bez wody i jedzenia, Eric wygrzebywał tylko resztki, takie jak szkło, kawałki metalu, a nawet baterie alkaliczne, próbując wszelkimi sposobami przetrwać głód.

Obecnie, po kilkutygodniowej hospitalizacji, czworonóg przybrał na wadze niespełna jeden kilogram, udaje mu się samodzielnie wstać i zrobić kilka kroków. Mimo dużego postępu, przed psem jest jeszcze długa droga do odzyskania pełni sił.

Pies nie był zaczipowany, dlatego nie wiadomo, kto jest jego właścicielem. Na szczęście, Eric znalazł już rodzinę zastępczą, która będzie kontynuowała pracę podjętą przez schronisko. Trzymamy kciuki i życzymy dużo zdrowia!

 

The RSPCA (England & Wales) is appealing for information over the 'thinnest dog ever seen alive' was found in...

Posted by Companion Life on Thursday, March 21, 2019
Zostaw komentarz
Dodaj komentarz