Reklama

5 kocich rekordów, które wprawią Was w osłupienie

Kocie rekordy cat-wow © Unsplash

Wszyscy znamy słynną Księgę Rekordów Guinnessa, która dokumentuje rekordy pobite przez ludzi na całym świecie. Okazuje się, że koty nie pozostają w tym temacie daleko w tyle. Można śmiało powiedzieć, że depczą swojej ludzkiej konkurencji po piętach.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 09.08.2019, 08:42, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:45

Rekordy pobijane przez, zdawać by się mogło, niepozorne koty, wprawiają w osłupienie. Wybraliśmy dla Was topową piątkę, która zrobiła na nas największe wrażenie.

18 kg żywej wagi 

5-letni Barsik z Nowego Jorku to kot, który waży ponad 18kg! Kiedy jego koledzy walczą na ulicy o przetrwanie, on w domowych pieleszach wsuwa kolejną smakowitą przekąskę.

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że ten kociak to słodka kulka puchu. Jednak, należy jasno podkreślić, że tak jak u ludzi, otyłość u zwierząt jest bardzo niebezpieczna dla ich zdrowia, a nawet życia. 

Obecnie Barsik znajduje się pod opieką Animal Care Centers w Nowym Jorku i już udało mu się zrzucić niemal dwa kilogramy!

Koci staruszkowie

Najdłużej żyjącym kotem był Creme Puff z Austin w stanie Texas, który urodził się w 1967 roku a zmarł w 2005 roku. Kotka przeżyła ze swoim właścicielem, Jake’em Perrym, dokładnie 38 lat i 3 dni!
 
Warto też wspomnieć o dwóch innych długowiecznych kotach. Pierwszy to Luke, który zaginął w 2004 roku, mając 31 lat. Drugi - Whiskey, który przeżył 33 lat. 

Dla porównania, średnia długość życia kota, żyjącego w dobrych warunkach, wynosi od 10 do 16 lat!

Najdroższy kot na świecie

Cena, która została zapłacona za tego kota może mocno zszokować. Ile? Bagatela 29.000 € (ponad 125 tysięcy złotych)! Właściciele adoptowanych zwierząt pewnie łapią się za głowę. 

Taką kwotę za kota bengalskiego o imieniu Cato zapłaciła brytyjska celebrytka Cindy Jackson. Co ciekawe, w tym samym czasie, zarówno kot, jak i jego właścicielka, zostali wpisani do Księgi Rekordów Guinnessa.

Cato za to, że jest najdroższym kotem na świecie, natomiast Cindy za poddanie się 52 operacjom plastycznym.

Kot o najdłuższych wąsach

Rekord w tej dziedzinie został pobity w 2005 roku i wciąż należy do kotki Missi. Jej wibrysy mierzą dokładnie dokładnie 19 cm! Kotka rasy maine coon i jej właścicielka, Kaija Kyllönen, mieszkają w Iisvesi w Finlandii. 

Na szczęście, opiekunka Missi nigdy nie zdecydowała się na podcięcie wąsów swojej kotce. Opiekunowie domowych zwierzaków powinni jak ognia wystrzegać się tego zabiegu! Więcej o wibrysach przeczytasz tutaj.

Kot wyczynowiec

Didga to niewiarygodnie utalentowana kotka. Jej właściciel Robert Dollwet z New South Wales w Australii zapewnia, że potrafi wykonać aż 24 sztuczki

Podskoki, przybijanie piątki, spinning i jazda na deskorolce to dla niej bułka z masłem. Ten niezwykły wyczyn został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w lutym 2016. Do tej pory, Didga nie ma sobie równych.

Nie ulega wątpliwości, koty to niezwykle utalentowane stworzenia!  

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz