Reklama

Kot ze wzdętym brzuszkiem
© Reddit.com/lolitakittens

Kociak ma wzdęty brzuszek: diagnoza weterynarza wprawia opiekunkę w osłupienie

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

Opiekunka zauważyła, że brzuszek kota jest bardzo wzdęty. Podejrzewając FIP zgłosiła się z nim do weterynarza. Diagnoza była jednak zupełnie inna.

Haley Andrews to doświadczona opiekunka kotów. Prowadzi dom zastępczy i przez lata zajmowała się dziesiątkami kociaków. Wie, jak ważna jest dobra opieka nad kotami i leczenie ich już od pierwszych niepokojących objawów. Dlatego kiedy zauważyła, że brzuszek jej nowego kociaka o imieniu Cheesecake jest wzdęty, natychmiast pobiegła po pomoc. 

Podejrzewałam, że kociak ma FIP – mówi w wywiadzie dla Newsweek’a. Wcześniej opiekowałam się już kilkoma kociakami, które chorowały na zapalenie otrzewnej i często objawami są wzdęcie brzuszka lub nagromadzenie w nim płynu. Pozwoliłam działać emocjom, spanikowałam i popędziłam do weterynarza. 

Weterynarz dusi się ze śmiechu 

Kiedy Haley dotarła do lekarza i powiedziała mu o swoich obawach, ten potraktował sprawę poważnie, zbadał kota, a potem – krztusząc się ze śmiechu, podał diagnozę: 

Ten kociak jest po prostu gruby!

Andrews komentuje: bardzo się martwiłam, bo jej brzuszek był taki okrąglutki. Myślałam, że może to FIP lub robaki. Kiedy weterynarz wróciła z kotkiem na rękach przyznałam, że jestem przerażona. A ta mówi mi, że mój kot jest gruby! 

Prawdę mówiąc, Haley odetchnęła z ulgą. Zamiast kosztownej kuracji wystarczy jedynie ograniczyć kociakowi smakołyki i zapewnić mu więcej ruchu!

Grubych kotów jest coraz więcej 

Co ciekawe, tycie to nie tylko ludzki problem. Wśród kotów które żyją w domach w USA coraz częściej można spotkać grubaski. Ponad 33% w USA jest otyłych, a 26% ma nadwagę, alarmuje serwis Statista. 

Twój kot jest za gruby?
Przeczytaj porady dietetyka na temat tego, jak odchudzić kota! 
Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?