Reklama

Huskador: husky i labrador w jednym

Pies_Huskador_labrasky dog-serious
© Pinterest

Ten pies to połączenie dwóch najbardziej pożądanych ras świata: syberyjskiego husky i labradora. Poznajcie huskadora!

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 20.11.2019, 19:25, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:55

Huskador – idealny mix ras? 

Te dwie rasy kochają ludzie na całym świecie. Nie ma znaczenia, czy matką będzie labrador, czy husky, efekt takiej mieszanki jest podobny. Inna nazwa, jaka jest obecnie stosowana to Labsky lub Labrasky. Wszystkie oznaczają psa o niezwykłym temperamencie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by C H A R L I E ? (@_charliedanger) on

Jaki charakter ma Huskador? 

Wziąwszy pod uwagę to, jakie są labradory i huskie, ich połączenie daje nam psa o dużym poziomie energii, skłonnego zarówno do zabawy, jak i do pracy. Jest to pies łatwy w szkoleniu, bardzo inteligentny. Uczenie go to czysta przyjemność. 

Ten pies kocha naturę i uwielbia pływać (a czyni to wyśmienicie). Jest lojalnym obrońcą domu i rodziny. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Finn Waddell (@finn_the_huskylab) on

Cechy fizyczne Huskadora 

Dorosłe psy ważą od 18 do 27 kilogramów i osiągają wzrost między 50-63 cm. Ich wygląd jest mieszanka obu ras i trudno przewidzieć jak konkretnie będzie wyglądał pies z danego miotu. Umaszczenie może przybierać kolor od biszkoptowego do czarnego. Oczywiście zdarzają się typowe dla huskiego plamy biało – czarne. Długość sierści bywa różna, a oczy mogą być brązowe lub błękitne, przy czym często zdarzają się Huskadory z każdym okiem innego koloru (tak jak ten na poniższym filmiku). Żyją około 10-13 lat. 

 

Usposobienie i temperament 

Szczenię może mieć w sobie nieco więcej z labradora bądź z huskiego i w pewnym sensie jest to jedna wielka niespodzianka. Obie rasy są jednak przyjazne, społeczne i pełne energii oraz przyzwyczajone do wysiłku, którego potrzebują na co dzień. To psy, które zdecydowanie nie lubią się nudzić i ich właściciel musi zapewnić im wystarczającą ilość ruchu. Kochają wodę i pływanie oraz długie biegi przez pola i łąki. 

To zdecydowanie pies dla osób energicznych, które uwielbiają aktywny wypoczynek i sport.