Reklama

Luna i jej opiekunka

Luna i jej opiekunka

© Facebook.com/Country 106.7

Pies obwąchał opiekunkę i zaczął ujadać. Okazało się, że uratował jej życie

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

Mama dwójki dzieci nie przypuszczała, że adopcja psa pozwoli jej dłużej żyć. 

Tricha Allison ma 50 lat i mieszka w Wilford, w Wielkiej Brytanii. Poza dwojgiem dziećmi, w domu mieszka jeszcze jej 2-letni pies, Luna. To uroczy psiak, który uwielbia przytulanie i zabawę. Pewnego wieczoru Luna zaczęła się jednak zachowywać dość dziwacznie. 

Z reguły pies przychodził do niej na kanapę, chwilę obwąchiwał, trącał nosem, by wreszcie ułożyć się obok, a głowę oprzeć o klatkę piersiową swojej opiekunki. Tym razem jednak Luna, zamiast spokojnie się położyć, zaczęła mocno trącać nosem prawą pierś Trichy. 

Psia diagnoza 

Suczka zrobiła to kilka razy, aż pierś Trichy zaczęła ją pobolewać. Pomyślała, że coś jest nie tak, skoro pies tak dziwnie się zachowuje i poszła do lekarza. Ten, po badaniu skierował ją na biopsję. Dwa tygodnie później u kobiety zdiagnozowano nowotwór. 

Gdyby nie Luna, nie poszłabym się zbadać – mówi Allison dziennikarzom. A ponieważ mam gęste piersi, mogłabym nie wykryć guzka jeszcze długie lata, aż byłoby za późno – dodaje. 

Na opiekunkę Luny czekają teraz dwie operacje i chemioterapia. Na szczęście rak jest we wczesnym stadium i są spore szanse na powodzenie. Pies dzielnie wspiera swoją opiekunkę, a my trzymamy kciuki za powodzenie kuracji. 

Zobacz też: 

Więcej wiadomości o...

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?