Reklama

Bandaż

Bandaż

© cottnobrostudio / Pexels.com

Historia beagle'a oskarżonego o „zbrodnię”, której nie popełnił, daje opiekunom psów ważną lekcję

Przez Iza Markowska

Opublikowano

Vinnie to uroczy beagle, który urodził się z zawiniętym uchem, ale nie ta jego przypadłość spowodowała, że pojawił się kilka tygodni temu w klinice Bondi Vet. 

Jego opiekun przypuszcza, że to Vinnie jest odpowiedzialny za zniknięcie bandaża z łapy swojej koleżanki, psa rasy border collie o imieniu Cassie.

Beagle podejrzany o kradzież bandaża

Czuć ci z pyska bandażem – mówi do Vinniego jedna z lekarek o imieniu Alex, przygotowując psa do niezbyt przyjemnego zabiegu zwracania tego, co zjadł.

Vinnie dostał zastrzyk, który zmusił jego układ trawienny do wymiotów. Niestety wśród zwróconych resztek nie było bandaża.

Nieoczekiwany zwrot akcji

Lekarki zaczęły podejrzewać, że biedny psiak został niesłusznie oskarżony. Zwrócił obiad bez potrzeby, bo to nie on zjadł bandaż koleżance! Procedurę trzeba było zatem powtórzyć – tym razem u Cassie. Najwyraźniej suczka sama pozbyła się noszonego bandaża, a potem zwaliła winę na kolegę.

W trakcie procedury okazało się, że Cassie lubi połykać również inne obiekty - np. gumki do włosów czy skrawki innych materiałów. Najwyraźniej Cassie uwielbia zjadać zupełnie przypadkowe rzeczy.

Gdzie jest bandaż?

Bandaża nie znaleziono i ta zagadka nie została rozwiązana. Możliwe, ze opiekun psów spanikował, kiedy zobaczył, że na łapie Cassie nie ma bandaża, a jego skrawki nadal są gdzieś w domu. 

Biedny Vinnie wymiotował bez potrzeby, a w przypadku Cassie, choć znaleziono w treściach żołądkowych coś zupełnie innego, to „czyszczenie przewodów” okazało się dobrym pomysłem. Połknięta gumka do włosów mogła w przyszłości wywołać problemy. 

Co zrobić, gdy podejrzewasz, że pies zjadł coś, czego nie powinien?

W przypadku, kiedy pies połknie przedmioty, których nie jest w stanie strawić (a tak będzie w przypadku zawierającego włókna plastiku bandażu) może dojść do przytkania jelit i konieczna będzie operacja.

Trzeba zatem działać szybko – pies powinien zwymiotować, zanim przedmiot dotrze w dalsze rejonu układu pokarmowego.

Zawsze najlepszym wyjściem z sytuacji, kiedy podejrzewamy, że pies zjadł coś, czego nie powinien, jeśli wywołanie wymiotów za pomocą środków wymiotnych – mówi Alex.

Klinika zapytała również swoich fanów o to, co dziwnego, zdarzyło się połknąć ich pupilom. Odpowiedzi bawią, ale i przerażają. Dominują skarpetki, ale połknięcie pinezki, kłódki czy szczoteczki do zębów mogło skończyć się naprawdę tragicznie.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?