Reklama

pies Filipek
© OTOZ Gliwice/Facebook

Tak żył skrajnie zaniedbany Filipek. Nie uwierzysz, jak wygląda dzisiaj

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

Filipek całe życie spędził na łańcuchu. Potrzebna była narkoza, aby go ogolić. Po 12 latach koszmaru, dziś jest nie do poznania!

Właściciele Filipka zgotowali mu piekło. Przywiązali go krótkim łańcuchem do drzewa i okręcili go kilkakrotnie, aby pies nie mógł nawet dosięgnąć lichej budy.

Interwencja

Upodlonego pieska zobaczył wolontariusz OTOZ Animals Inspektorat Gliwice. Organizacja od razu pojechała na interwencje. Właściciel nie potrafił odpowiedzieć nawet na podstawowe pytania - ile zwierzę ma lat, jak ma na imię, czy ma książeczkę zdrowia. 

Zobacz video:

Wołał córkę, aby odpowiedziała za niego, ta jednak nie wychodziła z domu. Następnego dnia zadzwoniła do Inspektoratu, żądając zwrotu psa…

Na szczęście Filipek był już z dala od tego koszmaru. Otoczony ludźmi, którzy nie odwracają wzroku od cierpienia zwierząt. Wstępne badania wykazały u niego przerost prostaty i chorą wątrobę. Martwił również jego wygląd - skołtuniona sierść, pełna brudu.

Niesamowita metamorfoza

Konieczna była narkoza, aby ogolić pieska. Pod brudem i kołtunami skrywał się śliczny piesek. Filipek znalazł również kochającą rodzinę. Ciężki łańcuch i nieocieplona buda to już przeszłość.

Dziś pupil cieszy się miską pełną rodzina i przytulną kanapą. Po 12 latach los się wreszcie do niego uśmiechnął. 

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?