Reklama

Nagrobki w lesie

Cmentarz w lesie Lobenrot ma szczególne znaczenie historyczne

© Conny Feil / Facebook

Tajemniczy cmentarz w niemieckim lesie. Nie do wiary, kogo tu pochowano

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

Na pierwszy rzut oka ten osobliwy cmentarz może przyprawić o dreszcze.

Niektóre nagrobki są porośnięte mchem. Widać na nich upływ czasu. W sumie jest ich 13, stojących w samotnie na skrzyżowaniu dróg, osłoniętych majestatycznymi dębami czerwonymi i tujami.

Ten mały cmentarz w leśnym dystrykcie Ettenfürst w Niemczech szczególnie porusza serca miłośników zwierząt. Imiona na nagrobkach zdradzają, że to stary cmentarz dla psów!

Zmień zdjęcie swojego pupila w dzieło sztuki!
Próbuję !

Psie groby w Lobenrot

Lisel i Wolle, a także Afra i inne psy zostały tu pochowane. Wszystkie to psy myśliwskie miejscowych leśniczych, którzy w ten sposób uczcili pamięć swoich ukochanych czworonożnych towarzyszy.

Zobacz video:

Ten wzruszający cmentarz dla psów założył Friedrich Hohl, który w latach 1897–1932 był leśniczym w Lobenrot, służąc królowi Wirtembergii Wilhelmowi II. On i jego następcy pochowali tu swoje wierne psy myśliwskie i ku ich pamięci zlecili wykonanie małych nagrobków.

Cmentarz psów myśliwskich: prawdziwy klejnot

Napisy na nich zdradzają nie tylko imię psa, ale także datę urodzenia i śmierci. Wskazują one również na kolejny interesujący szczegół: leśniczy Hohl miał kilka psów w tym samym czasie.

Mały cmentarz dla psów powstał w 1912 roku. To drugi najstarszy cmentarz dla zwierząt w Europie. Starszy jest tylko „Cimetière des chiens“ z 1899 roku w Asnières-sur-Seine pod Paryżem. W 1970 roku w Lobenrot pochowany został ostatni pies leśniczego.

Jagdhundefriedhof Lobenrot
Tablica informacyjna przy cmentarzu psów myśliwskich w Lobenrot (Conny Feil / Facebook)
Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?