Reklama

Znajduje na budowie maleńkiego szczeniaka i postanawia się nim zaopiekować. Godzinę później wpada w panikę

Szczenie lisa dog-wow

Kiedy pracownik budowy zobaczył maleńkiego popiskującego szczeniaczka był pewien, że musi mu pomóc!

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 09.04.2020, 12:23, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

Mały szczeniak potrafi chwycić za serce. Jest taki słodki i bezradny. Kiedy pracownik budowy znalazł taką właśnie kruszynkę, uznał, że została porzucona i postanowił zaopiekować się znajdą. 

Wielki błąd 

Kiedy przyniósł szczeniaczka do domu i bliżej mu się przyjrzał, zaczął się niepokoić. Maluch nie do końca wyglądał jak psiak. Mężczyzna postanowił sprawdzić, czy na pewno przygarnął psie szczenię i skontaktował się z RSPCA, brytyjską organizacją działającą na rzecz zwierząt. 

Kiedy pracownicy RSPCA obejrzeli zwierzaka, orzekli, że to mały lisek!

Faktycznie, małe lisy, kiedy są jeszcze bardzo malutkie, wyglądają jak małe szczenięta i bardzo łatwo je pomylić. Na szczęście mężczyzna szybko zorientował się w swojej pomyłce. 

Lisek bezpieczny w domu tymczasowym 

Weterynarz orzekł, że mały lis ma około miesiąca i potrzebuje pełnej opieki. Na początku opiekował się nim wolontariusz, a następnie lis został przekazany do specjalistycznego centrum. 

Przed adopcją, upewnij się, czy zwierzę na pewno zostało porzucone!

RSPCA przypomina, że w razie znalezienia szczenięcia, które wygląda na porzucone, najpierw należy mu po prostu dać pić i jeść i zostawić na 24 godziny, by upewnić się, czy rzeczywiście matka nie wróci po dziecko. Dopiero po tym  czasie, jeśli szczenię nadal jest bez opieki można je przenieść. 

źródło: wamiz.com, poeple.com
 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz