Reklama

Ten niezwykły gest pitbulla wobec ciężarnej kotki chwyci Was za serce!

pitbull-i-kotka dog-happy © Facebook - Juan José P Flores

Wszystko, zaczęło się, gdy pies zaczął zachowywać się nieco dziwnie. Jednak, po kilku dniach, "powiedział" swoje rodzinie, co knuje!

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 18.04.2021, 12:37, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

 

Do tej niecodziennej historii doszło pod koniec marca w Tijuanie, w Meksyku. To zdarzenie nie tylko udowadnia, psia dobroć nie zna granic, ale też burzy wszystkie sterotypy, które powstały wokół pitbulli.  

Nietypowe zachowanie

Bohaterem tej  historii, jest pitbull Hades, który postanowił oddać swoją budę w ogrodzie ciężarnej kotce. Na tym jednak nie koniec, kiedy małe przyszły na świat, pies zaopiekował mamą i kociętami

Właściel Hadesa, Juan José Flores podzielił się tą niezwykłą historią na Facebooku. Mężczyzna przyznał, że wiedział, że jego pupil coś planuje, ponieważ od kilku dni zachowywał się nietypowo. 

"Zachowywał się trochę dziwnie. Był bardziej niespokojny niż zwykle, bardziej rozdrażniony. Biegał, pukał do drzwi, okien, jakby czegoś szukał, nawet zniszczył poduszkę" - wspomina Juan José. 

Zagadka rozwiązna

Jak wyjaśnia Juan José, dokładny powód nietypowego zachowania psa, wyszedł na jaw następnego ranka. Hades zapukał do drzwi domu, alarmując wszystkich, że coś się właśnie wydarzyło. 

"Zapukał do drzwi domu kilka razy tak mocno, że wydawało mi się, że to człowiek" - mówi mężczyzna. Właściciel wyszedł do ogrodu i zobaczył psa leżącego na zewnątrz swojej budy, który wpatruje się w coś w środku. Okazało się, że była to ciężarna kotka.

"To było dziwne, że Hades spał na zewnątrz. Gdy zajrzałem do środka, zobaczyłem, że zostawił swoją budę dla ciężarnej kotki i jej kociąt" - opowiada Juan José.

Sławny pies

Niezwykła historia Hadesa viralowo obiegła sieć. Internauci nie kryli zachwytu nad łapiącym za sercem gestem czworonoga. Zgodnie też przyznali w swoich komnetarzach, że zwierzęta nigdy nie są agresywne z natury, wręcz przeciwnie. 

"Opiekował się nimi, nawet nie próbował wejść do budy, nie szczekał na nich, zostawił im swój dom" - podkreśla wzruszony Juan José.

Szlachetne zachowanie pitbulla to dowód na to, że wbrew powszechnej opinii, nie są to niebezpieczne i agreswyne psy. Warto pamiętać, że wiele zależy od ich wychowania! 

Poznaj rasę pitbull

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz