Reklama

Adoptowali ważącego 15 kg kota i postanowili go odchudzić. Jego metamorfoza jest spektakularna!

kot z ogromną nadwagą cat-wow

Kot z nadwagą versus specjaliści od kocich aktywności. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 09.06.2020, 19:04, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

Mike Wilson i Megan Hanneman to para, dla której koty stały się inspiracją do stworzenia biznesu. Jakiś czas temu otworzyli firmę, która dostarcza meble i zabawki dla kotów niewychodzących, które wspierają ich codzienną aktywność. Bronson, kot z ogromną nadwagą był idealnym testerem ich produktów. 

Miłość od pierwszego wejrzenia 

Kiedy Mike i Megan udali się do schroniska Humane Society by zaadoptować kota, nie myśleli o wyborze największego kota w ośrodku. Pracownik instytucji powiedział im o łagodnym olbrzymie, który przebywał w Humane Society, bo jego opiekun zmarł. Para nie mogła przestać myśleć o opuszczonym kocie i kiedy w końcu zobaczyli Bronsona, zakochali się w nim od razu. 

Kot miał zaledwie 3 lata, ale jego otyłość była ogromna. Tyle kilogramów nadwagi to nie przelewki. Mając w planie dietę, zabrali kota do weterynarza by sprawdzić jego ogólny stan zdrowia. W przypadku kotów, odchudzanie musi być skrupulatnie zaplanowane i długofalowe, bo kocia wątroba może ulec stłuszczeniu, co może skończyć się nawet zejściem zwierzęcia. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by I Am Bronson Cat (@iambronsoncat) on

U weterynarza okazało się, że Bronson jest niezwykły nie tylko ze względu na swoją wagę, ale również, że jest to kot z polidaktylią – zaburzeniem rozwojowym owocującym tym, że kot ma dodatkowy palec. Bronson był zatem niezwykły podwójnie! 

Trzy rodzaje diety 

Odchudzanie Bronsona nie było proste. Opiekunowie zmieniali mu dietę trzykrotnie, by znaleźć taką, która mu odpowiada. Kilkukrotnie musieli też zmieniać system aktywności fizycznej, która nie mogła być dla tak otyłego kota nadmierna. 

Jednym ze sposobów zmuszania kota do aktywności było wynoszenie go na poduszce na piętro i umieszczenie smakołyku na dole schodów. Jeśli łasuch chciał dosięgnąć przysmaku, musiał zejść po stopniach.  

Para stosowała też inne żywieniowe zachęty – na przykład umieszczała miskę coraz dalej od legowiska, by kot musiał przejść kilka metrów więcej, bądź korzystała z różnych ciekawych zabawek by zachęcić kota: 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by I Am Bronson Cat (@iambronsoncat) on

W dwa lata udało się zrzucić 6 kg! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by I Am Bronson Cat (@iambronsoncat) on

13000 fanów odchudzania na Instagramie

Mike i Megan założyli Bronsonowi profil na Instagramie, gdzie relacjonowali jego zmagania z dietą. Jego walkę obserwuje ponad 13000 fanów, którzy wyrażają swoje wsparcie oraz dają parze nowe pomysły. Bronson jest coraz bardziej fit! Sami zobaczcie! 

Źródło: pupperish.com

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz