Reklama

Przyprowadzają swoją suczkę do schroniska. Kilka chwil później wolontariusze nie wierzą temu, co słyszą!

suczka-w-schronisku-dla-zwierząt dog-angry

Kilka dni temu, pewna para przyszła do schroniska dla zwierząt w Haguenau we wschodniej Francji ze swoją 14-letnią suczką skuloną w ramionach. Wolontariusze wstrzymali oddech w oczekiwaniu na to, o co zostaną poproszeni.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 13.06.2020, 20:18, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

Jednak kilka chwil padły słowa, których się spodziewali…

Bezduszne porzucenie

Szybko okazało się, że para chciała oddać swoją 14-letnią suczkę do schroniska, aby tam ją uśpiono. Wyjaśnili, że przeprowadzają się do małego mieszkania i nie mogą jej ze sobą zabrać. 

Pracownicy schroniska wyjaśnili, że w tym wieku duży ogród nie jest już w ogóle potrzebny starszej suczce. Dodali też, że zwierzę bez problemu poradzi sobie na małej przestrzeni, jeśli tylko zostanie z rodziną.

Smutna prawda

Przyparta do muru para, po pewnym czasie wyznała smutną prawdę. Wyjaśnili, że nigdy nie chcieli mieć psa. To było życzenie ich dziecka, które wyprowadziło się z domu już dziesięć lat temu! 

Kobieta dodała też, że chcą z mężem po prostu cieszyć się swoją emeryturą, ale bez psa. Weterynarz jednak stanowczo odmówił eutanazji psa, który był jeszcze w dobrym zdrowiu.

Szybki nowy start

Pracownicy schroniska szybko zorientowali się, że małżeństwo nie zamierza zmienić swojego zdania. W dość nerwowej atmosferze, para została poproszona o szybkie wypełnienie dokumentów, aby pies mógł zostać w schronisku. 

Mimo trudnych momentów, które zgotowali suczce poprzedni właściciele, bardzo szybko udało jej się znaleźć troskliwą rodziną, która będzie ją kochać bez względu na jej sędziwy wiek!

 

*Nous avons le plaisir de vous annoncer que nous avons trouvé une famille d'adoption pour notre petite protégée. Nous...

Posted by SPA de Haguenau on Friday, May 29, 2020
Jeśli chcesz adoptować psu lub kota, zajrzyj do naszej rubryki adopcyjnej!

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz