Reklama

Znaleziono pudło z kociętami i listem: jego treść sprawia, że ratownicy tracą nad sobą panowanie

Kotka i kocięta porzucone w pudle. cat-angry © Facebook @Association Les petits protégés de Jo & co

Ktoś tchórzliwie porzucił kotkę z nowonarodzonymi kociętami na ulicy. Ratownicy przybywają na miejsce w ostatniej chwili i nie zostawiają na właścicielu zwierząt suchej nitki.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Późnym wieczorem w niedzielę 6 września francuska organizacja działająca na rzecz zwierząt „Les petits protected de Jo & co” dostała zgłoszenie o porzuconych kociętach. Jeden z pracowników instytucji, nie wierząc w to, co słyszy, po chwili zastanowienia ruszył na miejsce zgłoszenia, by sprawdzić, czy koty nadal tam są.

I ku jego zdziwieniu były. W małym pudełku ściskała się przerażona kotka z nowonarodzonymi maluchami. Bez jedzenia, wody i ciepłego koca, za to z odręcznie napisanym listem. Na kartce ktoś napisał: „Oddaję ci zdrowe małe kotki. Dziękuję”.

Słuszny gniew

Ta krótka informacja wystarczyła, by sprowokować złość ratowników, którzy mają już po dziurki w nosie nieodpowiedzialnych złoczyńców porzucających bezbronne zwierzęta na pewną śmierć. Aby więc dać ujście swojemu gniewowi, ratownicy odpowiedzieli na list na swoim profilu na Facebooku. I nie pozostawili suchej nitki na osobie, która porzuciła maluchy.

„Czy zaglądasz na strony stowarzyszeń i schronisk? Czy zdajesz sobie sprawę, ile mieszka tam porzuconych kotów? W ciągu ostatnich dwóch miesięcy przyjęliśmy już 70 zwierząt! A ty, draniu, tak – draniu, bo nie mamy innych słów, który wyrzuciłeś matkę z pięciodniowymi kociętami na ulicę, nie masz za grosz wstydu? (...) Czy zdajesz sobie sprawę z kolosalnej pracy, która stoi za każdym uratowanym zwierzęciem? Wszyscy tu jesteśmy wolontariuszami, nie dostajemy ani grosza”.

Oprócz gorzkiej informacji, pracownicy organizacji wyrazili też wdzięczność wszystkim osobom, które przekazują darowizny i wspierają akcje ratunkowe.

A kotka z kociętami cieszą się już dobrym zdrowiem i wkrótce zostaną przekazane do adopcji.

 

Un dimanche soir sur la terre... On nous a tagué à 22h sur un mail laissé à 21h d'un signalement d'un carton avec une...

Posted by Association Les petits protégés de Jo & co on Sunday, September 6, 2020
Jeśli marzysz, by dać jakiemuś kociakowi dom, zajrzyj do wyszukiwarki adopcyjnej Wamiz
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz