Reklama

Kotka i kocięta porzucone w pudle.
© Facebook @Association Les petits protégés de Jo & co

Ktoś porzucił na ulicy pudło z kotką i kociętami: dołączony list wyprowadza znalazcę z równowagi

Przez Agnieszka Marczak Redaktor

Opublikowano

Ktoś tchórzliwie porzucił kotkę z nowo narodzonymi kociętami na ulicy. Ratownicy przybywają na miejsce w ostatniej chwili i nie zostawiają na właścicielu zwierząt suchej nitki.

Późnym wieczorem we wrześniu 2020 roku francuska organizacja działająca na rzecz zwierząt „Les petits protected de Jo & co” dostała zgłoszenie o porzuconych na ulicy kociętach. Jeden z pracowników ruszył na miejsce zgłoszenia.

W małym pudełku ściskała się przerażona kotka z nowo narodzonymi maluchami. Bez jedzenia, wody i ciepłego koca, za to z odręcznie napisanym listem. Na kartce ktoś napisał: „Oddaję ci zdrowe małe kotki. Dziękuję”.

Słuszny gniew

Ta krótka informacja wystarczyła, by sprowokować złość ratowników, którzy mają już po dziurki w nosie nieodpowiedzialnych złoczyńców porzucających bezbronne zwierzęta na pewną śmierć. Aby więc dać ujście swojemu gniewowi, ratownicy odpowiedzieli na list na swoim profilu na Facebooku. I nie pozostawili suchej nitki na osobie, która porzuciła maluchy.

„Czy zaglądasz na strony stowarzyszeń i schronisk? Czy zdajesz sobie sprawę, ile mieszka tam porzuconych kotów? W ciągu ostatnich dwóch miesięcy przyjęliśmy już 70 zwierząt! A ty, draniu, tak – draniu, bo nie mamy innych słów, który wyrzuciłeś matkę z pięciodniowymi kociętami na ulicę, nie masz za grosz wstydu? (...) Czy zdajesz sobie sprawę z kolosalnej pracy, która stoi za każdym uratowanym zwierzęciem? Wszyscy tu jesteśmy wolontariuszami, nie dostajemy ani grosza”.

Oprócz gorzkiej informacji, pracownicy organizacji wyrazili też wdzięczność wszystkim osobom, które przekazują darowizny i wspierają akcje ratunkowe.

A kotka z kociętami cieszą się już dobrym zdrowiem i wkrótce zostaną przekazane do adopcji.

Jeśli marzysz, by dać jakiemuś kociakowi dom, zajrzyj do wyszukiwarki adopcyjnej Wamiz
Więcej wiadomości o...

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz

1 komentarzy

  • Kwie xia kchwofhekfhdognwkfjxkrbdogEKFJEJCJSKFJSKFJSKF KMAIWIFH🥰😍🤩🥳😘😉🙂🫠😌🥹🥲😍🥲😭🥰☺️😋😛😊😋😊🙃😘😉😙😊🙂🥰🙂🥰🙂😚😍😘🥰
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

1 komentarz na temat 1

Chcesz udostępnić ten artykuł?