Reklama

Weterynarz w klatce z psem

Pies w schronisku odmawia jedzenia. Weterynarz wchodzi do jego klatki i robi coś, co odbiera wszystkim głos

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

Niektóre psy, które trafiają do schroniska są w tak głębokim stresie, że odmawiają nawet jedzenia. Ten lekarz, by ratować psiaka, zrobił coś naprawdę wzruszajacego.

Złe traktowanie może pozostawić rany na psychice, które bardzo trudno się goją. Wiele psów jak tylko znajdzie się w bezpiecznym, spokojnym środowisku jest w stanie szybko odzyskać wiarę w ludzi, ale niektóre są tak skrzywdzone, że proces rekonwalescencji zajmuje ogromnie długo. 

Ten piesek przeżył taką traumę, że odmawiał jedzenia. Takie zachowanie jest normalne u psów, które są w ogromnym stresie. Czasu nie było wiele, bo aby dojść do siebie i nabrać sił, piesek musiał zacząć jeść.

Przeczytaj, jak rozpoznać stres u psa

Lekarz weterynarii wchodzi do klatki i … je w niej lunch

Lekarz weterynarii, który leczył czworonoga, postanowił poradzić sobie z problemem w dość niekonwencjonalny sposób.

Aby zachęcić psa do jedzenia, wszedł do jego klatki i … sam zaczął jeść w niej obiad! Jedną miskę postawił psiakowi pod nos, a z drugiej jadł sam. Zachęcał psiaka, podając mu jedzenie rękę. Powolutku piesek zaczął podjadać kawałki mięsa z ręki lekarza. 

Weterynarz był bardzo cierpliwy i piesek w końcu zdecydował się skubnąć co nieco. A kiedy już poczuł, że nic mu się nie stanie i że jedzenie jest smaczne, zaczął jeść z zapałem. I siedzieli tak obydwoje w jednej klatce, jedząc swój lunch. 

Jeśli chciałbyś dać bezdomnemu psu dom, koniecznie zajrzyj do naszych ogłoszeń adopcyjnych
Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?