Reklama

Bożonarodzeniowy cud: po trzech latach tułaczki owczarek niemiecki w końcu znalazł drogę do domu

Owczarek niemiecki i strażnik miejski. dog-happy © Facebook @Marek Materek

Pies zaginął bez śladu trzy lata temu. Jego opiekunowie już dawno stracili nadzieję na odnalezienie ukochanego czworonoga. Aż nastąpił bożonarodzeniowy cud.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

 

W poniedziałek 21 grudnia starachowicka Straż Miejska dostała zawiadomienie, że w okolicach dzielnicy Warszawka błąka się bezpański pies.

Kiedy funkcjonariuszom udało się złapać owczarka niemieckiego, okazało się, że jest zaczipowany. Niestety, dane od dawna nie były aktualizowane, więc odnalezienie pierwotnych opiekunów czworonoga graniczyło z cudem. Na szczęście strażnicy miejscy się nie poddawali.

Koniec tułaczki

Dzięki współpracy ze Strażą Miejską w Sosnowcu w końcu udało się dotrzeć do opiekunów psa. Tuż przed Wigilią, w środę 23 grudnia, opiekunka psa Hektora odebrała go z komendy Straży Miejskiej.

Dziś właścicielka odebrała zgubę. Pies o imieniu Hektor jest bardzo mądrym, posłusznym, dobrze ułożonym psem, szybko zaaklimatyzował się w naszej komendzie. Każdy przyjazd radiowozu z interwencji był radośnie obszczekiwany, a Hektor z chęcią wychodził na spacery ze strażnikiem w trakcie obchodu budynku. Cieszymy się, że po 3 latach wraca do swojego domu.

– komentują akcję strażnicy ze Starachowic.

Nie wiadomo co się działo z Hektorem przez trzy lata. Pies wyglądał na zadbanego i zdrowego. Prawdopodobnie ktoś go regularnie dokarmiał.

Cóż za wspaniała wiadomość na koniec tego trudnego roku!

 

Pies ze Starachowic wróci do Sosnowca 🙂 W poniedziałek Straż Miejska podjęła interwencję dot. błąkającego się owczarka...

Posted by Marek Materek on Wednesday, December 23, 2020

Źródło: Echo Dnia

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz