Reklama

Rolnik nie może uwierzyć własnym oczom, kiedy widzi, kto zagania jego stado krów z pastwiska!

krowy zaganiane przez małego psa dog-wow
© ViralHog- YouTube

Kiedy ta pochodząca z Nowej Zelandii kobieta zobaczyła, kto zagania krowy z pastwiska, przetarła oczy ze zdziwienia. 

Przez Izabela Markowska

Opublikowano 23.09.2021, 10:57

Wieś w Nowej Zelandii - życie toczy się normalnym, spokojnym rytmem, Jednak tego dnia kobieta zauważyła przez okno, że krowy jej sąsiadów uciekają z pastwiska. 

Krowy zmierzały prosto w kierunku jej domu, wybiegła więc, aby zagonić je z powrotem na pastwisko. Niestety jej krzyki nie zdały się na wiele, krowy zasmakowały wolności i nie miały zamiaru wrócić tam, skąd przyszły.

Tymczasem, ku zaskoczeniu kobiety, nagle nadeszła pomoc - i to z najmniej oczekiwanej strony. 

Pomchi zagaia krowy

Kobieta pośpiesznie wybiegając z domu zostawiła otwarte drzwi. Korzystając z okazji, jej maleńki pies mieszanej rasy pomchi - miks chihuahua i pomeraniana - wymknął się z domu. 

Najpierw zaskoczona właścicielka obserwowała z lekkim przerażeniem, jak jej mały piesek biegnie prosto w stado krów. Próbowała go przywołać, ale bezskutecznie. Zaczęła się bać, że maluch zostanie zdeptany. 

Tymczasem, okazało się, że wystarczyło zaufać instynktowi małego pieska. Choć patrząc dziś na szpica miniaturowego trudno w to uwierzyć, jego przodkami są psy takich ras jak samoyed czy husky.  Chihuahua to również, pomimo rozmiarów, nieustraszony czworonóg!

Dlatego nikogo nie powinno dziwić, że pomchi był w swoim żywiole! Pobiegł prosto do stada krów i zaczął je zaganiać z powrotem na pastwisko. O dziwo, z dobrym skutkiem!