Reklama

exotic bully

„Pies-ropucha”. Te psy ledwo chodzą i oddychają, ale hodowle toadline exotic bully mają się coraz lepiej

Przez Agnieszka Marczak Redaktor

Opublikowano aktualizacja dnia

Choć w wielu krajach eksperymenty genetyczne na czworonogach zostały zakazane, to rynek “psów-mutantów” wciąż kwitnie. Kosztem życia niewinnych zwierząt.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele współczesnych ras psów powstało w wyniku eksperymentów. Ale niestety, ta ludzka “zabawa” z genetyką posunęła się zdecydowanie za daleko. W jej wyniku na świat przychodzą zwierzęta-mutanty, które nie mogą oddychać ani chodzić.

Jednymi z nich są psy rasy toadline exotic bully - buldogi, które mają postawę ropuchy (toadline po angielsku oznacza ropuchę) i ledwo się poruszają. Ludzie płacą za ich wygląd krocie, nie zważając na ogromne cierpienie, na jakie skazują zwierzęta. Chcą mieć psy, które wyglądają groźnie 

Pieniądze za okrucieństwo

Rasa exotic bully powstała w 2008 roku w Stanach Zjednoczonych. Jej najbliższym kuzynem jest american bully. Exotic bully jest jego mniejszą, zniekształconą przez eksperymenty genetyczne wersją.

Ze względu na liczne problemy zdrowotne  rasa nie została uznana przez Międzynarodową Federację Kynologiczną (FCI) ani American Kennel Club (AKC). Nie ma więc jej oficjalnego standardu, a hodowcy krzyżują osobniki bez niczyjego nadzoru, co prowadzi do licznych problemów związanych z chowem wsobnym.

W porównaniu do innych ras american buly, extreme bully ma bardziej wyraziste, a nawet przerysowane cechy. Jego głowa jest zdecydowanie większa, klatka piersiowa szersza, a pysk znacznie krótszy. Extreme bully jest mały, ale bardzo przysadzisty. Paker w psiej postaci.

Przeczytaj, jak rozpoznać pseudohodowlę

Schorowany toadline exotic bully

Budowa tego psa powoduje, że ma on ogromne problemy zdrowotne: z oddychaniem i z poruszaniem się. Drobny uraz może skończyć się złamaniem kręgosłupa.

Jedną z chorób, którymi obarczony jest exotic bully jest chronodysplazja – choroba prowadząca do powstania ucisku rdzenia kręgowego. W efekcie kończyny w trakcie wzrostu ulegają deformacji. Pies ma problemy z utrzymaniem równowagi, oddychaniem, a czasami nawet staniem.

Tak zdeformowane zwierzęta żyją w ogromnym cierpieniu.

Bardzo niewiele psów tej rasy dożywa trzeciego roku życia, a mimo to ich sprzedaż ma się bardzo dobrze. Exotic bully są popularne przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, ale niestety kupić je można również w Polsce.

Ile kosztuje toadline exotic bully?

W Polsce nie ma hodowli psów tej rasy, ale cena exotic bully w zagranicznych hodowlach może osiągać ponad 15 tysięcy złotych!

Toadline exotic bully - okrutna moda

Obrońcy zwierząt walczą z okrutnymi psuedohodowcami, którzy chęć zysku przedkładają nad życie bezbronnego psa.

Dopóki jednak nie zostaną wprowadzone odpowiednie przepisy, a popyt na zdeformowane zwierzęta będzie rósł, trudno oczekiwać zmiany w tej kwestii. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał po prostu zarobić, nie zważając na szkody, jakie po drodze wyrządza.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?