Reklama

Był "chodzącą skorupą", ale pod kilogramami kołtunów i brudu kryło się małe cudo

Pies kołtuny sierść dog-sad

Flicuś był w tragicznym stanie

© facebook.com/Pet Patrol Rybnik

Odebrany właścicielom Filcuś był w tragicznym stanie: 2,5 godziny strzyżenia, by usunąć kilka kilogramów kołtunów. Teraz jest nie do poznania.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Kiedy pies ma długą sierść, która nie jest regularnie pielęgnowana, dochodzi do splątań, kołtunów i filcowania się sierści. U tego psa, zaniedbanie było tak rażące, że trudno było rozpoznać, że jest to pies. 

 

Gaszowice – spokojna wieś w Polsce w powiecie rybnickim. Mili, uczynni ludzie. Nikt jednak miesiącami  nie zauważał mieszkającego na podwórku psa, którego zaskorupiała, brudna i zarobaczona sierść uniemożliwiała normalne życie i poruszanie się. 

W końcu się udało. Pet Patrol Rybnik, w asyście policji, odebrał właścicielom zaniedbanego psa. Do prokuratury zostanie złożone zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. W pierwszej kolejności należało jednak pomóc psu. W trybie pilnym, zaniedbany pies został zawieziony do weterynarza. 

 

UWAGA!! Prosimy nie używać wulgaryzmów!! Gaszowice. Kolejny pies w stanie rażącego zaniedbania 😞😞😞😠😠😠 To chodząca...

Posted by Pet Patrol Rybnik on Wednesday, April 13, 2022

Grooming od narkozą 

Zaskorupiałej od brudu sierści było tak dużo, że nie dało się usunąć jej w tradycyjny sposób. Psa trzeba było do całego zabiegu uśpić. Inaczej procedura byłaby dla niego zbyt bolesna. 

Wycięcie wszystkich kołtunów zajęło aż 2,5 godziny! Cała skóra psa jest podrażniona i zanim pies będzie w pełni zdrowy, minie wiele czasu. Piesek, który dostał tymczasowe imię Filcuś, po ścięciu sierści jest nie do poznania! 

Pozbycie się kołtunów to nie jedyna zmiana w życiu Filcusia. Pies prawdopodobnie całe życie spędził w kojcu. Dopiero teraz, dzięki wolontariuszom, poszedł na pierwszy w życiu spacer. Dla dorosłego psa, taka zmiana to szok. Mamy nadzieje, że Filcuś stanie na łapy nie tylko pod względem zdrowia fizycznego, ale również psychicznie. 

Przyznacie sami, że w nowej fryzurze, wygląda świetnie!

 

Tymczasem Filcuś ❤ którego w środę odebraliśmy interwencyjnie,cieszy się wolnością🥰 Chyba nie pamięta jak to jest...

Posted by Pet Patrol Rybnik on Monday, April 18, 2022
Zostaw komentarz
2 komentarzy
Mkamil36
Ale fajny pies a tak w ogóle zaśpiewaj sobie piosenkę zielone robię sobie zielone
Mkamil36
Zielone zielone robię sobie zielone
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz