Reklama

Owczarek niemiecki rzuca się na tygrysa, ale prawda jest inna, niż się wydaje

<p>Młody Sunny uwielbia swych psich przyjaciół</p> dog-wow

„Żyć jak pies z kotem” nie oznacza pokojowej współegzystencji – ale na szczęście powiedzenia nie zawsze są zgodne z prawdą! 

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano , aktualizacja dnia

Wiele wspaniałych przyjaźni jest nietuzinkowych i powstaje w niespodziewany sposób. Te zagrożone, piękne koty – tygrysy syberyjskie mieszkające w azylu „Oáza Sibírskeho Tigra” na Słowacji – zaprzyjaźniły się z trzema owczarkami niemieckimi!

Oaza tygrysów i… owczarków

Oáza Sibírskeho Tigra została założona przez Yvetę Irsovą w 1999 roku. Misją tego wyspecjalizowanego zoo jest ochrona największych kotów świata. Od momentu założenia na terenie Oazy urodziły się już 23 tygrysy. Obecnie mieszka ich tu prawie 30.

Hodowla w ogrodach zoologicznych jest kluczowa dla zachowania bogatej puli genetycznej tygrysów syberyjskich.

Do najmłodszego pokolenia tygrysów urodzonych w Oazie należą Suria i Sunny. W tym samym czasie, gdy tygrysiątka przyszły na świat, nieopodal urodziły się też trzy owczarki niemieckie: Blacky, Hugo i Jenny. Szczenięta spotkały się z Surią po raz pierwszy w bardzo młodym wieku – i od tego czasu tygrysica i młode psy są nierozłącznie.

Nierozłączni przyjaciele

Przyjaźń psio-tygrysia przetrwała próbę czasu, a co więcej – gdy Suria urodziła młode, ono również dołączyło do grupy. Tygrysek Sunny szybko zaprzyjaźnił się z kolegami swej tygrysiej mamy.

Zwierzęta potrafią bawić się razem przez cały dzień. Czasem urządzają sobie pogoń przez cały wybieg i w ekscytacji zdarza im się posprzeczać, ale nigdy nie wyrządziły sobie żadnej krzywdy.

Tygrysy wydają się być świadome swojej siły i nigdy nie przekraczają granicy. 

„Psy są prawie w tym samym wieku, co Suria, zwierzęta dorastały razem. Większość czasu spędzają wspólnie” – powiedział Martin Ziman, wolontariusz Oazy. – „Są jak rodzeństwo i bawią się razem przez cały dzień”.

Tygrysy bardzo przeżyły śmierć jednego z owczarków – Blacky’ego, który odszedł w ubiegłym roku. Pracownicy Oazy zamieścili przepełniony smutkiem komunikat o jego śmierci na stronie FB ośrodka.

Oaza to wspaniałe miejsce, które pomaga przetrwać tygrysom syberyjskim. Jak widać, zoo sprzyja także powstawaniu niezwykłych i bardzo silnych przyjaźni!

 

Základ je dobre sa vyblázniť😂🐾🐶🐯😻 Majte peknú nedeľu, uff uff🤗 Aj dnes Vás čakáme v Oáze medzi 12,00 - 15,00 hod. #babyMaya 🐯 #Blacky🐾

Posted by Oáza Sibírskeho Tigra on Sunday, January 28, 2018

Źródło: Aubtu.biz, Facebook.com/OazaSibirskehoTigra/

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz