Reklama

Pies, wilk czy coś innego? Z watahą wilków w warmińskich lasach wędruje przedziwne zwierzę

Pies, wilk czy coś innego? Z watahą wilków w warmińskich lasach wędruje przedziwne zwierzę dog-wow

Fotopułapka w lesie na terenie Warmii zarejestrowała ostatnio niezwykle interesujące, choć jednocześnie niepokojące zjawisko. Watasze zamieszkujących ten obszar wilków towarzyszył osobnik nieznanego gatunku.

Przez Agata Malczewska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Uwagę leśników przykuło zwierzę wielkości przeciętnego wilka, ale o zdecydowanie ciemniejszym ubarwieniu. Na podstawie nagrania trudno jest jednoznacznie stwierdzić, z przedstawicielem jakiego gatunku mamy do czynienia.

Może być to hybryda, czyli skrzyżowanie psa z wilkiem, albo po prostu pies, który został zaakceptowany przez wilcze stado. Ta druga sytuacja jest niezwykle rzadka, ponieważ watahy niechętnie dopuszczają do siebie inne zwierzęta.

Przyszłość zwierzęcia w rękach naukowców

Wilczo-psie hybrydy, jak większość międzygatunkowych krzyżówek, to zjawisko niepożądane w środowisku naturalnym. Przypadkiem z warmińsko-mazurskich lasów, w których obecnie żyje ok. 160 wilków, zajmą się zaalarmowani przez dyrekcję Lasów Państwowych naukowcy.

Najprawdopodobniej konieczne będzie odłowienie budzącego wątpliwości zwierzęcia, a jeśli potwierdzi się teoria o hybrydzie, będzie musiało ono zostać uśpione.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz