Reklama

Są wyniki testów DNA dotyczące tajemniczego "psa" znalezionego przed drzwiami kobiety

uratowany pies dog-wow © Facebook/ Wildlife Works-Mount Pleasant

Pod koniec stycznia mieszkanka Fairfield Township w Penswylwanii (USA) znalazła przed swoimi drzwiami zbłąkanego, zaniedbanego psa. 

Przez Izabela Markowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Christina Eyth była w swoim domu, kiedy zauważyła odciski łap na śniegu w ogrodzie. Wyszła z domu, żeby sprawdzić, czy to nie pies sąsiada, który uciekł z domu. Chciała go odprowadzić, bo tego dnia temperatura spadła poniżej zera. 

 

Wystraszony zwierzak

Podążając za śladami, kobieta natrafiła na trzęsącego się z zimna, zaniedbanego i wyraźnie chorego psa. Czworonóg wyglądał jednak dość osobliwie - kobieta zaczęła się zastanawiać, czy może nie jest to raczej kojot. 

Ostatecznie udało jej się zwabić zwierzę do piwnicy, a potem wezwać na pomoc ekipę Rescue Hideaway - działającą w Pensylwanii organizację, która pomoga bezdomnym psom i kotom. Ratownicy zawieźli "psa" do  organizacji na rzecz ochrony dzikiej przyrody Wildlife Works w nadziei, że tam będą w stanie go zidentyfikować.

Jednak pracownicy organizacji też nie byli w stanie stwierdzić, czy mają do czynienia z psem czy kojotem. Zwierzę cierpiało na świerzb, co dodatkowo utrudniało jego identyfikację.  Jego skóra była praktycznie pozbawiona sierści i pokryta strupami.

Testy DNA

Ostatecznie zdecydowano się na przeprowadzenie testów na DNA, a do czasu ich wyników zwierzę było trzymane w izolacji. Tajemniczy "pies" był również leczony na świerzb.

Wyniki testów DNA miały nadejść za około 4 tygodnie. W tym czasie pracownicy Wildlife Works ograniczali wizyty ludzi przy czworonogu - podchodzili do niego tylko po to, by go nakarmić, wyczyścić klatkę i podać mu leki. 

Niespodziewany obrót spraw

Ku zaskoczeniu wszytkich, w krótkim czasie po uratowaniu, tajemnicze zwierzę wydostało się z  terenu placówki i nigdy więcej go nie widziano! Wciąż jednak czekano na wyniku testów, które nadeszły kilka dni temu.

Okazało się, że stworzenie, które szukało schronienia przed drzwiami domu Christiny Eythe jest kojotem! 

Kobieta absolutnie nie żałuje, że podjęła działania, aby mu pomóc najlepiej, jak potrafiła. "Bez względu na wyniki testu nie zmieniłabym niczego, co zrobiłam, aby mu pomóc" - powiedziała portalowi TheDodo.

 

The results are in! Our "mystery animal" DNA sample came back, 100% coyote! Thank you again to everyone who has...

Posted by Wildlife Works-Mount Pleasant on Monday, February 14, 2022
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz