Reklama

jamnik i lew
zobacz informacje o obrazie
© @JoeExoticTV / Youtube.com

Jamnik podchodzi do lwa. Wszyscy zamierają, kiedy widzą, co dzieje się później (VIDEO)

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

Chcesz udostępnić to ogłoszenie

Choć ta historia ma już kilka lat, wciąż nas bawi i porusza. W dodatku jest świetnym przykładem na to, jak powinniśmy się zachowywać. 
 

Widok zwierząt w klatkach, łamie nam serca. Musimy jednak przyznać, że ta historia chwyta za serce.

Król dżungli

220-kilogramowy lew o imieniu Bonedigger poznał cztery jamniki, gdy miały zaledwie 4-tygodnie. Szczeniaki od razu poczuły, że mają do czynienia z królem dżungli. Traktowały go z respektem, ale też szybko zrozumiały, jak delikatnym jest zwierzęciem. Lew cierpiał na metaboliczną chorobę kości.

Nierozłączni przyjaciele

Bonedigger szczególnie polubił jamnika Milo. Każdą wolną chwilę spędzali razem. Choć lew był wielokrotnie większy od pieska, to jamnik pełnił w tym duecie rolę starszego brata. Dbał o schorowanego kota.

Psi dentysta

Jedną z ich ulubionych czynności było wspólne mycie zębów! Milo ochoczo lizał pyszczek lwa, okazując mu przy tym wiele czułości. Gdy w 2013 roku musieli zostać rozdzieleni, gdyż zamykano zoo, w którym mieszkali - bardzo to przeżyli. Wiadomo jednak, że trafili później  do innego ogrodu zoologicznego. Mamy nadzieję, że tam nikt ich już nie rozdzielił. W końcu to piękna historia o tym, jak dobrze można zyć razem, mimo dzielących nas różnic.

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz

1 komentarzy

  • 146_
    146_
    Jamniki bardzo często są odważne. Jamniki generalnie są super. Lubię wszystkie rasy psów. Większości ras psów są odważne, mądre i przyjacielskie dla właścicieli. To dla tego lubię psy. Koty, chomiki, i podobne zwierzęta są nudne, a psy? Nie! Lubią przygody i wycieczki! 🐕‍🦺😋😀
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

1 komentarzy na temat 1