Reklama

Psi Oskar dla Bradley'a Coopera!

Lady Gaga, Bradley Cooper i pies Charlie dog-happy
© Variety

PETA postanowiła uhonorować reżysera Narodzin gwiazdy, Bradley'a Coppera swoją coroczną nagrodą. Kojarzące się z Oscarami, Oscaty są przyznawane gwiazdom filmowym, które poprzez swoje działania przyczyniają się do polepszenia warunków życia zwierząt.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 24.02.2019, 18:00, aktualizacja dnia 24.03.2021, 17:00

Bradley Cooper zdecydował, że w jego filmie zagra pies Charlie, którego debiutujący reżyser jest właścicielem. Tym samym celebryta zrezygnował z usług firmy, która wypożycza wytresowane czworonogi do filmowych produkcji.

Postawa znanego aktora zyskała uznanie PETA, która sprzeciwia się wykorzystywaniu zwierząt do celów rozrywkowych, zarówno w ogrodach zoologicznych, jak i w przemyśle filmowym.

Nagroda dla Bradleya Coopera nie jest jednak wielkim zaskoczeniem. PETA, już po premierze Narodzin gwiazdy w październiku 2018, ogłosiła swoją decyzję podkreślając również walory artystyczne filmu.

"Szczęśliwy, uroczy i uwielbiany pies Bradleya Coopera świetnie czuje się przed kamerami i jednocześnie kradnie serca widzów, dzięki temu, że na co dzień jest kochany przez swojego tatę" - argumentowała wybór wiceprezes organizacji, Lisa Langa.

Warto zauważyć, że PETA przyznała Cooperowi nagrodę dla najlepszego reżysera. Akurat w tej kategorii debiutujący filmowiec nominacji od Amerykańskiej Akademii Filmowej nie otrzymał. Wśród laureatów Oscatów znaleźli się między innymi Natalie Portman za Vox Lux i Winston Duke za Czarną panterę.