Reklama

Komisarz Rex
© Facebook @Kommissar Rex

„Komisarz Rex”: historia najsłynniejszego owczarka niemieckiego

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

„Komisarz Rex” podbił mały ekran w latach 90. XX wieku. Przez 18 sezonów widzowie mogli śledzić losy komisarza Richarda Mosera i owczarka niemieckiego Rexa. Jak skończyła się jego historia?

„Komisarz Rex” to klasyk telewizji. Ta austriacka seria policyjna podbiła serca widzów w latach 90. XX wieku. W samych Niemczech serial oglądało 10 milionów widzów.

Film był emitowany przez 10 lat — w tym czasie miał kilka kontynuacji z różnymi aktorami, aktorkami i psami. 

Niekwestionowanym bohaterem telenoweli był czworonożny aktor - Reginald von Rabenhorst, znany wszystkim jako Rex. Ten niezwykle inteligentny owczarek niemiecki wspierał policjantów w ich codziennej pracy, często wiedząc jako pierwszy, kto popełnił przestępstwo.

Ile psów pracowało w serialu „Komisarz Rex”?

Oryginalny serial został nakręcony w latach 1994-2004 z udziałem trzech różnych aktorów i aktorek oraz dwoma psami. Nowa produkcja miała miejsce w latach 2007-2015. Wtedy w rolę Rexa wcieliły się cztery owczarki niemieckie. 

Oto psi aktorzy, którzy odegrali rolę Rexa: 

  1. Rex I,  Reginald Von Ravenhorst (1993-2000):  Był pierwszym psem, który wystąpił przed kamerą jako Rex w 1994 roku. 
  2. Rex II, Rhett Butler (2000-2004): Ten pies przez cztery lata pełnił rolę czworonożnego szeryfa. Był synem Reginalda von Ravenhorsta.
  3. Rex III, Henry (2007-2009): Grał tę postać przez dwa lata. 
  4. Rex IV, Nickk (2010-2021): Również przez dwa lata wcielał się w Rex’a.
  5. Rex V, Aki i Tokyo (2013-2014): To dwa ostatnie owczarki niemieckie, które zagrały Rex’a. Zmieniały się w zależności od sceny. 
Pies Rex
 © YouTube

Kto szkolił psy serialu „Komisarz Rex”?

Psy, które grały Rexa, przeszły trening przed i podczas kręcenia serialu. 

Pierwsze trzy owczarki niemieckie szkolone były przez Teresę Ann Miller, doświadczoną trenerkę, uważaną przez media za osobę, która „szepcze do uszu najbardziej znanym psom Hollywood”.

Miller była na planie, aby zmotywować czworonogi do pracy i nagradzać je za wykonanie poleceń. 

Co się stało z psami „Komisarza Rex’a”?

Reginald Von Ravenhorst, Rhett Butler i Henry (Rex I, Rex II i Rex III) mieszkali ze swoją opiekunką i trenerką Miller, aż do jej śmierci. 

Różne źródła zapewniają, że psy cieszyły się wspaniałym życiem przed, w trakcie, jak i po kręceniu serialu.

W przypadku pozostałych czworonogów, które wcieliły się w rolę czworonożnego psa policyjnego, nie ma wiarygodnych informacji, które wskazywałyby, jak zakończyły się ich dni. 

Legenda Rhetta Butlera

Według informacji podanych przez agencję EFE w szczytowym momencie popularności serialu, Rhett Butler (Rex II i syn Rex’a I) udał się do Rzymu, aby nakręcić odcinek serii, a jego przybycie do stolicy Włoch wywołało sensację.

„Rhett Butler podróżował prywatnym samolotem, delektował się specjalnym posiłkiem wysłanym z USA w kilku lodówkach i cieszył się towarzystwem pięciu osób, które się nim opiekowały” – mówiono później.

Oprócz luksusowych podróży, Rex II otrzymywał co miesiąc czek na milion euro, mieszkał w willi w Beverly Hills (Los Angeles), a cztery bardzo podobne do niego owczarki niemieckie były odpowiedzialne za dubbingowanie bardziej niebezpiecznych scen.

Więcej artykułów poradnikowych

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

1 osób uznało tę poradę za pomocną.

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?